Haber Detayı
17 Eylül 2019 - Salı 01:47
 
1. Göle Gurbet Festivali Muhteşem Oldu
İstanbul Göle Kültür ve Dayanışma Derneğinin Silivri DANAMANDIRA Piknik alanında düzenlediği “1. Göle Gurbet Festivali” yoğun katılım ve ilgi içerisinde muhteşem bir şekilde yapıldı.
Kai-V-Der. Haberi
1. Göle Gurbet Festivali Muhteşem Oldu

İstanbul Göle Kültür ve Dayanışma Derneğinin Silivri DANAMANDIRA Piknik alanında düzenlediği “1. Göle Gurbet Festivali” yoğun katılım ve ilgi içerisinde muhteşem bir şekilde yapıldı.

İstanbul’daki iş dünyasının destek verdiği,  AKP Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan ATALAY, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel TEKİN, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Dernekler Federasyonu Başkanı Ertekin Baysan,, Göle Derneği ve Köy derneklerinin ve yoğun protokolünün katılım sağladığı “1. Göle Gurbet Festivali”nde konuşmacılar birlik mesajı verildi.

Sunuculuğunu Erkan Özçelik'in yaptığı Festivalde Cemil Kırbayır, Orhan Kaya, Enver Avcı ve Hayrettin Haveş'in resimlerinin asılması duygulandırdı.

Çuval, ip atlama ve yumurta yarışmaları çocukların yüzünü güldürürken, festivale ayrı bir heyecan ve renk kattı.

Göleliler siyasetlerini bir sepete koyup Festival’de boy gösterdiği Festival’de  herkesin kendi evinde getirdiği yemeklerle piknik yaparken, Protokol için Göle Derneği ve Ardahan Kültür evi Başkanı Efrail Çifçi’nin ikramları gözden kaçmadı.

BÜYÜK BİR GÖLE OLACAĞIZ

Festivalin açılışında güçlü olmanın mesajlarını veren Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç, Festivale emeği geçen Yönetim kuruluna, Göle Federasyonuna, Köy Derneklerine,  Stant açan Yazarlara, Yöresel yemek standı açan Göle kadın meclisi derneğine,  Orman katliamını durdurulması için başlatılan imza kampanyasına destek verenlere, protokole ve festival alanını dolduran hemşehrilerine teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü,

Sn. KONUKLAR DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM

            1980 yıllarında iş ve aş bulur umuduyla göç edip geldiğimiz bu metropollerde, zaman zaman zorluklar çektik, ama çoğumuz Göle kemliğinden hiç ayrılmadan dik durduk.

            Sabırla bekledik ve Göle kimliğini siyasetin tepesine taşıyan hemşehrilerimz oldu.

            Örneğin İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin' CHP'nin 2. adamı olunca hepimize siyasi cesaret vermek için 70 yakın Göleli hemşehrimizi meclis üyesi yaparak siyaset sokması Bizim siyasi cesaretimizi artırdı. 31 Mart Yerel seçimlerinde Kemal Deniz Bozkurt’a, Esenyurt Belediye Başkanı seçilmesinde hemşehrilerimizin ve Esenyurt halkının çok katkısı oldu. Siyasi kültürümüzün artarak devam etmesi sevindiricidir.

            Artık Türkiye bize güveniyor. Bir hemşehrimizi ana muhalefet partisinin ikinci adamı yapıyor.

            Artık İstanbullular bize güveniyor bir milyonluk bir kentin yönetmek için bizi Belediye başkanı seçiyor.

            Bu nedenle artık örgütsüzlüğü, yenilmişliği, başarısızlığı, çekememezlik gibi bir süreci kötü durumları arkada bırakarak, Örgütlü başarılı birlikte hareket etme çağının kapılarını araladık.

              Sözüm fazla uzatmayacağım. Bu buluşmayı geleneksileştireceğiz Eylül ayının birinci haftası Gölelilerin Gurbette buluşma günü olacak

BOZKURT: DAHA FAZLA KENETLENECEĞİZ

            31 Mart 2019 Tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Esenyurt Belediye Başkanı seçilmesinde yoğun destek veren, Kars Ardahan Iğdır Göleli hemşehrilerine teşekkür eden Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Ülkemize onurlu hizmet etmek için, ötekileştirmeden yolumuz devam edip daha çok büyümeliyiz.

GÜRSEL TEKİN; ÖNCE BARIŞ KARDEŞLİK

Daha sonra konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise,   Yoğun katılım ve düzeyli bir festival yaptıkları için Göleli hemşehrilerini tebrik etti.

Tekin, Bir ülkede hak, hukuk, adalet olmazsa o ülke kalkınma olmaz.  Bu nedenle festivallerden başka etkinliklerden en önemlisi ülkemiz barış ve kardeşliğin tehsis edilmesidir. Bu yönde herkesi duyarlı olmalıdır. dedi

ATALAY; FESTİVALİ YAPACAĞIZ DERNEKLER OMUZ VERMELİ

Daha sonra konuşan Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, alt yapı, güvenlik ve bazı nedenlerle 3 yıl Göle kaşar festivalini yapamadık. Ama bu yıl Temmuz ayından çok görkemli bir festivalin yapılması için şimdiden işe başlamalıyız. Festivalin yapılması daha da önemlisi Göle’lilerin Gurbetten sılaya taşınması için Derneklerin büyük destek vermesi gerek.

BAYSAN, HAYALLERİMİZ BÜYÜK OLMALI

Daha sonra mikrofona davet edilen İstanbul Göle Dernekler Federasyonu genel Başkanı Ertekin Baysan İse, hayallerimiz ne kadar büyük olursa Gölemizde o kadar büyük olur. Yerel seçimlerde Göleliler büyük bir zafer kazanmıştır. Bu zaferleri çoğaltmak bizim samimi ve iyi bir diyalog içerisinde olmamızdan geçer.

SANATÇILAR HALAY ÇEKTİRDİ.

Barışın kardeşliğin hakim olduğu, Bütün siyasi renklerin katıldığı “1. Göle Gurbet Festivali”nde sahne alan Halk Müzik Sanatçısı Mahir YILMAZ ve Halk Müzik Sanatçısı Ömer AMED,  söyledikleri Türkçe ve Kürtçe türkülerle katılımcılara saatlerce halay çektirdiler.

ORMANLAR KATLEDİLMESİN İMZA KAMPANYASI SİYASİLER İMZALADI.

2019 tarihinde orantısız orman katlamanın durdurmak için Göle Derneğini başlattığı, festivalde Okçu Köy Dernek Başkanı Eren Küpeli'nin organize ettiği imza kampanyasını, Milletvekilleri Belediye Başkanları protokolün tamamı imza atarak destek verdiler.

İmza kampanyası hakkında konuşan Gazeteci Yazar Mustafa Küpeli, 80-100 Yılda yetişen sarıçam ormanlarını bir taraftan devlet bir taraftan orman kaçakçılar kesip götürüyorlar. Ama kimsenin sesi çıkmıyor.

Bu katliamı durdurmak için Göle Derneğinin önderliğinde Ormanların Kardeşliği platformu yakında kurulacak.

STK'lar bu orman katliamlarını durdurmak için Ankara’ya gedip Orman Bakanlığının önünde oturmak eylemi yapmazsalar. Kimse bu katliamı durdurmayacak.

Orman katliamının kamu oyuna aktarılması için Okçu köyü Derneği, gelecek yıl “ 1. Sarıçam ormanları Koruma ve yaşatma festivalini yapacak.

            Destek vermesiniz. yarında yarın çok geç olacak. Bir kaç yıl gittiğinizde gidince ormanları yerinden göremeyeceksiniz.

ŞAİRLER YAZARLAR SATANDI İLGİ BÜYÜKTÜ

            Göle’li yazarların festival alanında açtığı satanda ziyaretçi akını oldu. 90 Yaşındaki Halay Yolcunun katılım yapması herkesi duygulandırdı.

            Stantta Alay YOLCU, Olcay KASIMOĞLU, Tuncer AVCI, Serhat TAŞPIRAR          

Metin Kaya, Mustafa KÜPELİ, Tuncer DAĞ, Öztürk Polat kitaplarını imzaladılar.                    

Yazarları standında konuşan Ardahan Kültür ve sanat Platformu Başkanı yazar Olcay Kasımoğlu, Vatan sevgisi doğayı korumakla,  insanı sevmekle başlar.

Bölgemizin STK'ları, Göle Kadın meclisi, işadamları ve toplumun aydınlanmasında kilit görevi gören, toplumların kültürünü, tarihi dokusunu geçmişten bugüne taşıyan, geleceğin ebeveynlerine miras bırakan kalem emekçisi yazar ve şairlerimizi kutluyorum.

 Sahipsiz ve kimliksiz kalan herşey er veya geç çürür. sanata dair çok önemli mesajlar verdi.

Unutmayalım Sevmeyi bilmeyen yol açmayı da bilmez.

KEKİK LERİN TAMAM SATILDI

İstanbul Kadın Meclis derneğinin okulu gidemeyen kızlar adetsek için satışa sunduğu organik kekik’in tamamının satılması kadınlara büyük bir moral verdi.

Stantta bir konuşma yapan Göle Kadın Meclis Dernek Başkanı Türkan Deli, Organik Göle kekiği,  köprülü köyümüzde, köprülü belediye Başkanı Yücel Akkoç tarafında yetiştirilerek bizlere gönderdi.  Bizlerde paketlemeyi yapılıp satışa sunduk.  Bu satışta elde edilen gelirin tamamı Göle’deki kız öğrencilerimizi eğitimlerine destek olacak.

Göleli hemşehrimiz Osman Bağrıyanık 20 dönümlük bir tarlasının kullanımını Göle kadın meclis-i tahsis etti önümüzdeki seneye de daha   fazla   patates,  ekip kızlarımıza eğitim desteği sunacağız.

YÖRESEL YEMEKLER İLGİ GÖRDÜ

Göle kadın meclisi Derneğini kadınlarını hazırladığı yöresel yemeklerin iştah kabarttığı festivalde sahne alan Ozanlar Vahit KÖROĞLU, Kemal UMMANİ ozanlık geleneğini yansıttığı 1.Göle Gurbet Festivalinde Göle kadın meclisinin Festival alanında açtıkları Göle yöresi yemekleri katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

GÖLE’NİN RENKLİ SİMALARI PROTOKOLDEYDİ

Yoğun katılımın olduğu 1. Göle Gurbet Festivaline,

AKP Ardahan Milletvekili Prf. Orhan ATALAY,

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel TEKIN,

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal deniz Bozkurt,

B.Çekmece Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun TANIŞ,

Kapaklı Belediye başkan Yardımcısı Metin MARANGOZ,

Koç Ünv. Dekanı Prof. Ayşe Demir KARADAĞ,

Çatalca Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürü Tuncer MARANGOZ,

KAI Dernekler onursal Başkanı Gazeteci Mustafa KUPELI,

Ardahan Kültür evi Başkanı Efrail ÇİFÇİ,

Göle Federasyon Başkanı Ertekin BAYSAN ve Göle Köy dernek Başkanları,

Haramidere Cem Evi Başkanı Serkan KET,

Örnek Cem Evi Başkanı Hüseyin ÇAM,

İş adamlarından; K.Çekmece KASIAD Bşk. Doğan KÜLEKÇİ, Turgut SAMANCI,  Göksel IRMAK, Nurettin YILMAZ, Bülent SAMANCI, Saim KORKMAZ, Sait ÜSTÜNDAĞ, Cengiz GÜLTEKİN, Esenyurt Esnaf Koop. Başkan vekili Mikail CAMBAZ,

Göle Dernek Eski Başkanlarından,  Yusuf DURAK,  Asım KARABACAK, Bülent SARITAÇ, Günay KAYA, Malı Müşavir Tüncer DAĞ, Mehmet Şimşek, Bülent Sarıtaç,

Esenyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet KUZGUN, Göleli Mahalle muhtarlarından Murat CAMBAZ, Kazım KARAKUŞ, Subay TAN, Habib SARIDEDE, Gökmen ÇİFÇİ. Süyeyla Karademir,

Esenyurt Belediyesi eski Meclis üyesi Adem SAÇIN,

Esenyurt Belediyesi eski Meclis üyesi Engin DOĞRU

İstanbul itfaiyesi Milli Güreşçisi Erol ÖZÇELİK

Şair ve Yazarlardan;  Halay YOLCU, Metin KAYA, Serhat Taşpınar, Tuncer Avcı, Olcay KASIMOĞLU, Öztürk POLAT, Mehmet TAŞDEMİR, Serap ATEŞ, Nurgül ŞAHIN adını yazamadığımız Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, Muhtarlar, Bürokratlar İş adamları binlerce Göleli katıldı.

            KATKILARI SUNALARA TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

1 Göle Gurbet Festivaline katkılarında dolayı, Kemal Deniz BOZKURT’a

İşadamlarından Göksel IRMAK’a

Bülent SAMANCI’ya,

Engin DÖĞRU’ya,

Şener KALKANCI’ya,

Enver YILDIRIM’a,

Veysel ÖZTÜRK’e,

Gökhan KARAKOYUN’a,

Engin DÜZ’e,

Yücel DANIŞ’a,

Erkan ÖZÇELİK’e,

Yücel YILDIRIM’a,

Savaş BOZKURT’a,

Remzi HIŞIR’a, Gazeteci Mustafa Küpeli’ye ve Sunucu Erkan ÖZÇELİK’e birer plaket vererek teşekkür ettiler.

Sabahtan Karanlığa kadar süren Festivalde herkes mutlu ayrıldı

Erkan ÖZÇELİK- Ayten ALKAŞI- Tuna AKTÜRK/İstanbul/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1., Göle, Gurbet, Festivali, Muhteşem, Oldu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort escort istanbul istanbul escort