Haber Detayı
24 Mart 2018 - Cumartesi 13:51
 
100 bin Çiçek Iğdır İle Buluşuyor
Iğdır Belediyesinin kendi serasında yetiştirilecek çiçekler Belediye Başkanı Murat Yikit, Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş, Evrim Turpçu, Park Bahçeler Müdürü Ülkü Öcal tarafından çiçek ekimi yapıldı.
İş Dünyası Haberi
100 bin Çiçek Iğdır İle Buluşuyor

Iğdır Kenti güzelleştirmek için tüm gücüyle çalışan Iğdır Belediyesinin kurduğu serada, dikilen tohumlar ekilmeye başladı.

          Iğdır Belediyesinin  kendi serasında yetiştirilecek çiçekler Belediye Başkanı Murat Yikit, Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş, Evrim Turpçu, Park Bahçeler Müdürü Ülkü Öcal tarafından çiçek ekimi yapıldı.

Başkan YİKİT, "IĞDIR BİZİM EVİMİZ"

            Iğdır bizim evimiz ve evimizi hep birlikte güzelleştirip, görsel açıdan insanların gıpta ile bakacağı bir mekân haline getireceğiz diyen Belediye Başkan Murat Yikit:” Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nce yetiştirilen çeşitli cins ve tipteki 100 bin adet çiçek tohumunu serada ekimini yaptık. Yaklaşık bir ay sonra il merkezindeki orta refüjleri ile park ve bahçeleri adeta renk cümbüşüne çevireceğiz. İlkbahar mevsimi gelmesi ile birlikte amacımız, ilimizin güzelliğine güzellik katmaktır. Göreve geldiğimiz günden itibaren kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz çeşitli tip ve cinsteki yazlık ve kışlık çiçeklerle, il merkezini güzelleştirmek için çaba sarf etmekteyiz. dedi

            Kentin nefes alınan mekânları olan parklarda yapılan çevre düzenlemesi ve çiçeklendirme ile Iğdırlılara hem doğa sevgisi hem de estetik görünüm bir arada sunmaktayız diyen Başkan Murat Yikit  “ Geçen Aralık ayında 10 bin adet Lale, 10 bin adet Nergis,2 bin adet çiğdem ekildi. Parklarımıza ektiğimiz çiçekler, kentin görünümünü güzelleştirme amacının ötesinde doğaya duyulan saygının da bir ifadesidir. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz mevsime, parkların görüntüsüne, bitkilerin dayanıklılık ölçütüne göre farklı çeşitlerde ve renklerde çiçekler dikiyor. Bu çalışmaların devam edecektir, hedefimiz tüm park ve kaldırım kenarlarının çiçeklerle donatmaktır. Maalesef kimi zaman park ve refüjlerdeki çiçeklerin sökülüp götürüldüğüne şahit oluyoruz. Benim dileğim vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı davranarak çiçekleri sökmemeleridir. Biz zaten estetik anlayışı ve doğa sevgisini bir araya getiren Iğdırlılara çiçek armağan ediyoruz. Çiçekleri sökmek yerine korumamız gerekmektedir. Ayrıca tahrip olunan parkları da tekrar elden geçirip halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

İdris DEMİREL/IğdırSerhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: 100, bin, Çiçek, Iğdır, İle, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği