Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 09:09
 
12 Eylül Ülkücü Şehitleri İçin Kuran-I Kerim Okundu
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Iğdır İl Temsilciliği tarafından Iğdır Hacı Hacer camiinde 12 Eylül de şehit olanlar için Kuran-ı Kerim okuttuldu.
Iğdır Haberi
12 Eylül Ülkücü Şehitleri İçin Kuran-I Kerim Okundu

 Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Iğdır İl Temsilciliği tarafından Iğdır Hacı Hacer camiinde 12 Eylül de şehit olanlar için  Kuran-ı Kerim okuttuldu.

   Serdar Unsal/Serhat Birikim/Iğdır    

   Başkan Kurban Parlar,” 12 Eylül Ülkücü Şehitleri ve vatan, millet, bayrak ve devlet yolunda şehit olan tüm güvenlik güçlerimiz ile kamu çalışanlarımızın adına Kuran-ı Kerim okuttuk. Belki bizler o dönemleri yaşamadık, görmedik ama her zaman ülküdaşlarımızın acılarınızı hmeye çalıştık, çalışıyoruz. Allah bu acı dolu günleri milletimize bir daha yaşatmasın. O dönemin mağdurları büyük çileler ve işkenceler gördüler. Büyük mücadeleler ortaya koydular. Ülkü Ocakları olarak gerektiğinde bu mücadeleleri verebilecek bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz. Şehitlerimiz Ülkücü Hareketin varlık sebebidir. Onlar canlarını hiçe sayarak bizlere kutsal bir emanet bıraktılar. Türk Milleti'nin yegane ümit kaynağı ülkücü gençliğin bu emanete layık olabilmesi ve bayrağı daha yükseklere taşıması için var gücüyle çalışması gerekmektedir. Ülkücü gençlik dün de bugün de vatan hainlerinin karşısında dimdik dikilmiştir, yarın da dikilecektir. Allah Türk Milleti'ni Ülkücüsüz bırakmasın. Ülkümüz uğruna canlarını feda eden, tüm Ülkü Şehitlerimize ve geçtiğimiz günlerde hain tuzakta şehadete erişen kahraman askerlerimize ,güvenlik güçlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu. 

                 Programa Iğdır MHP İl Başkanı Ersoy İçer, Iğdır Kamu-Sen İl Başkanı Ali Arslan MHP Merkez İlçe Başkanı ve Iğdır Ülkü Ocakları Yönetimi katıldı. Cami çıkışında programa katılanlara ikramlar yapıldı.

           Kuran-ı Kerimi Ehlibeyt Alimler Derneği başkanı  Veli Beder ve Zeki Tümay okuyarak dua ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 12, Eylül, Ülkücü, Şehitleri, İçin, Kuran-I, Kerim, Okundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı