Haber Detayı
12 Temmuz 2017 - Çarşamba 14:32
 
15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız
15 Temmuz 2016 tarihi cumhuriyet, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde bir milat olarak, ülkemizin tarih sayfalarında altın harflerle yazılarak yerini almıştır.
Ankara Haberi
15 Temmuz Hain Darbe Girişimini Unutmadık, Unutmayacağız,  Unutturmayacağız

15 Temmuz 2016 tarihi cumhuriyet, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde bir milat olarak, ülkemizin tarih sayfalarında altın harflerle yazılarak yerini almıştır.

Şehirlerinin üstünde savaş uçaklarının uçtuğu, TSK içindeki hainlerin sokaklarda vatandaşların üzerine tanklarla yürüyüp ateş ettiği 15 Temmuz darbe girişimi, başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımızın gösterdiği üstün duyarlılık ve kararlılık, milletimizin gösterdiği cesaret ve azimle bertaraf edilmiş, hain terör örgütü ve darbeciler emellerine ulaşamamıştır. Milletin ordusunun ve silahlarının millete karşı kullanıldığı, 15 Temmuz 2016 gününde 249 şehit ve 2 binin üzerinde gazi vatandaşımız yaralanmıştır. Büyük kayıplara rağmen milletimiz, demokrasimize sahip çıkarak terör örgütünü ve darbecileri hezimete uğratmıştır.

Darbeci ve işgalcilerin uçaklardan attığı bombalara, helikopterlerin kurşun sağanağına, tankların ve makineli tüfeklerin  saldırılarına  karşı ölümü hiçe sayan gençler Şair Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde belirttiği gibi gövdelerini siper ederek hayâsızca akını durdurmuşlar, evlatları yaralanan, şehit edilen analar, babalar sonuna kadar direnerek mücadele etmişlerdir.  Tek yürek olarak milletçe kazanılan bu zafer, tüm dünyaya Türkiye’nin azmini, demokrasiye olan inancını birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya hiçbir gücün yetmeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

Hain darbe saldırısının ve milletçe kazandığımız zaferin 1. yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehitlerimiz için, milletimiz için yüreklerimizdeki dayanışma ruhu ve kararlılıkla demokrasimize dün olduğu gibi bugün de yarın da sahip çıkacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla meydanlarda milletçe nöbetimize devam edeceğiz. Bizler, birliğimizi beraberliğimizi bozmaya aramıza nifak sokmaya yönelik yapılan hain saldırıları ve darbeyi unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, Hain, Darbe, Girişimini, Unutmadık,, Unutmayacağız,, , Unutturmayacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği