Haber Detayı
05 Ağustos 2017 - Cumartesi 18:31
 
Iğdır'da Futbol Okuluna Yoğun İlgi
Iğdır Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından yaz futbol okuluna müracaatların bitmesine rağmen aşırı talep yüzünden Belediye Başkanı Murat YİKİT’in talimatları doğrultusunda tekrar açıldığı bildirildi.
Iğdır hab. Haberi
Iğdır'da Futbol Okuluna Yoğun İlgi

  Iğdır Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından yaz futbol okuluna müracaatların bitmesine rağmen aşırı talep yüzünden Belediye Başkanı Murat YİKİT’in talimatları doğrultusunda  tekrar açıldığı bildirildi.

            Iğdır Belediyesinin Kanalizasyon, su, asfalt ve parke gibi yoğun çalışmaları ile birlikte kültürel ve spor aktivitelerinde ihmal etmiyor diyen Belediye Başkanı Murat YİKİT, futbol okulumuza aşırı bir talep oldu, kayıt süresi bitmesine rağmen süreyi uzattık. Iğdır’ın spor alt yapısını güçlendirmek ve çocukları kötü alışkanlıklardan kurtarmak amacıyla hayata geçirilen yaz dönemi futbol okulu, belediyemiz kültür ve sosyal işler müdürlüğü biriminin öncülüğünde başlamıştır. 9-15 yaş aralığında gerçekleşecek futbol okuluna çocukların ulaşım ve spor malzemeleri belediyemiz tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Futbol okulu 15 Eylülde sona erecektir.  Dedi

            Belediyemize ait çim sahamızda futbolu teorik ve uygulamalı olarak öğrenme şansı sunulacaktır. Diyen Başkan YİKİT; Sağlık raporu, Nüfus cüzdan fotokopisi,  2  adet resim, veli  izin belgesi ile birlikte Müracaatların kültür müdürlüğümüze yapılması gerekmektedir. ” dedi.

Iğdır Belediyesi futbol okulu projesi ile geleceğin sporcularını yetiştirmeye devam ediyor diyen             Başkan YİKİT:”  Belediyemiz gençlerin boş vakitlerini değerlendirmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak durarak, spora yönelmeleri bakımından da önemli bir görev üstleniyor. Spora ve sporcuya verdiği destekler, yatırımlarla birçok başarılar elde edecektir. Yetiştiricilerimiz tarafından sporda her şeyin galibiyet-mağlubiyet, derece gibi kavramlardan oluşmadığını aşılıyor.”dedi.

            Tecrübeli antrenörlerle verilecek olan eğitime yetenekli olan gençler 76 Iğdır belediye spor alt yapısında devam edecektir diyen Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş: “Bu yıl sahayı bakıma aldık. 140 metre bir su kuyusu sondajı yapıldı. Çim sahamız Avrupa birliği standartlarındadır. Sporun vücuda sağladığı faydalar, bütün dünyada tartışmasız kabul edilmekte ve insan hayatında vazgeçilmez yeri olduğuna inanılmaktadır. Bir bilim dalı olan sporun günümüzde önemli bir meslek alanı haline geldiği de gözlenmektedir. Spor, fizyolojik ve psiko-sosyal yönlerden ferdin uyumlu ve dengeli gelişimini sağlayan bir etkinliktir. Dolayısıyla ferdin sosyal hayata intibakında sporun yeri ve önemi küçümsenemez.  Toplumun sağlıklı olması tek tek fertlerin sağlıklı olmalarına bağlıdır. Fertlerin sağlıklı bir bünyeye kavuşabilmeleri de fizikî aktivitelerin düzenli yapılmasını gerektirir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Iğdır'da, Futbol, Okuluna, Yoğun, İlgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği