Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 09:13
 
Iğdır'ın Kurtuluşunun 99. Yıldönümü Kutlandı
Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun, 99’uncu yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
Iğdır Haberi
Iğdır'ın Kurtuluşunun 99. Yıldönümü Kutlandı

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun, 99’uncu yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Törene, Vali Enver Ünlü, Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı P.Albay Yımaz Doğan, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma,  Vali Yardımcıları, kurum müdürleri, askeri erkân, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

Zübeyde Hanım Bulvarında bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu. Cumhurbaşkanı mesajında; “Iğdır ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum istiklal mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir

Böyle kutlu bir anlayışla kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu inançla, İstiklal Savaş’ımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

Iğdır’ın bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.” dedi.

Tören sonrası Kafkas halk oyunları gösteri sundu. Protokol üyeleri öğrenciler ve vatandaşlar, Mehmetçik anıtına kadar yürüdü.

Tören programı, Şehitler Anıtı’na çelenklerin sunumu ve şehitliklere karanfillerin konulması ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Iğdır'ın, Kurtuluşunun, 99., Yıldönümü, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Sponsor : Gerçek Bilgiler | ice therapy nedir?