Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 19:43
 
Iğdır Milletvekili Nurettin Aras Okul İnşaatlarında İncelemede Bulundu
Iğdır Ak Parti Milletvekili Nurettin Aras,İl merkezinde yapımı devam eden okul inşaatlarını gezerek Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu ve şube müdürü Hüseyin Kıran’dan, bilgi aldı.
Iğdır hab. Haberi
Iğdır Milletvekili Nurettin Aras  Okul İnşaatlarında  İncelemede Bulundu

               Iğdır Ak Parti Milletvekili Nurettin Aras,İl merkezinde  yapımı devam eden okul inşaatlarını gezerek Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu ve şube müdürü Hüseyin Kıran’dan, bilgi aldı.

               Milletvekili Nurettin Aras Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu,  ile birlikte devlet yatırımı olan 24 Derslik Ortaokul İnşaatı ile 24 Derslik Anadolu Lisesi ve yapımı devam eden diğer okul  inşaatlarını inceledi.

   Aras, okul inşaatlarını inceleyerek, inşaatın son durumu ile ilgili bilgi alarak inşaatların hızlandırılmasını istedi.

                Aras, Hükümet olarak Sayın Cumhurbaşkanımızda eğitime büyük önem veriyor. Bende bir eğitimci olduğum için Iğdır’da yapımı devam eden inşaatları gezerek bilgi aldım.Çocuklarımız en iyi şartlarda okumalıdır. İlimizde derslik sıkıntımız yoktur. Yeni okulların faaliyete geçmesi ile öğrencilerimiz daha az sayı ile sınıflarda okuyacaklardır. Öğretmen başına ortalama 18 öğrenci, Derslik başına ortalama 22 öğrenci düşmektedir.Hedefimiz derslik başına düşen öğrenci sayısını 18’e düşürmektir.Yatırım ve çalışmalarımız sürüyor.Eğitim kalitemizi artıracak fiziki ortamlar için yatırımlarımız devam edecek. Derslik başına düşen öğrenci sayısı ideal rakamlara indi. Çocuklarımızın daha iyi yetişmesi için çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.

Serdar ÜNSAL/IĞDIR/Serhat Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Iğdır, Milletvekili, Nurettin, Aras, , Okul, İnşaatlarında, , İncelemede, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği