Haber Detayı
08 Ağustos 2017 - Salı 11:02
 
Iğdır Valisi Enver Ünlü , Yangın Olayı Çok Yönlü Olarak Araştırılıyor.
Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır valilik binasında çıkan yangınla ilgili olarak yaptığı açıklamada,”olayı çok yönlü olarak araştırıyoruz,elektrik tesisatından çıktığını sanıyoruz.ihmali olan Sorumlular varsa haklarında adli ve idari soruşturma başlatacağız. Kesinlikle sabotaj veya başka bir şey değildir”dedi.
Iğdır hab. Haberi
Iğdır Valisi Enver Ünlü , Yangın Olayı Çok Yönlü Olarak Araştırılıyor.

 

                    Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır valilik binasında çıkan yangınla ilgili olarak yaptığı açıklamada,”olayı çok yönlü olarak araştırıyoruz,elektrik tesisatından çıktığını sanıyoruz.ihmali olan Sorumlular varsa haklarında  adli ve idari soruşturma başlatacağız. Kesinlikle sabotaj veya başka bir şey değildir”dedi.

       Vali Ünlü,Şunları söyledi:”Olay öğlen tatilinde meydana gelmiş.Bende valilikten 10 dakika önce ayrılmıştım.Özel kalem haber verince hemen geldim.Öğlen saatinde olması Allahın bir lütfü bize içeride personelimizin ve vatandaşımızın olmadığı bir saatte olması nedeniyle sıkıntı olmadı :Sadece defterdarlık bölümünde birkaç çalışan ile mükellefimiz vardı onları kurtardık.Çok şükür bir can kayıbı yok .Asansör boşluğunda yoğun bir duman vardı. Buraya yakın odalardan yoğun dumandan etkilenme var.Bazı odalarımızda bilgisayarlar elektrik panoları etkilenmiş 8 tane vatandaşımız itfaiye personeli  hastanede tedavi edildiler ve taburcu ediliyorlar.Ucuz atlattık.emniyet ve itfaiye konuyu inceliyor,araştırıyor. En kısa sürede araştırmayı bitirip sorumlu varsa sebep olan ihmal varsa ortaya çıkarıp adli ve idari soruşturma açacağız. Yarından itibaren belediye bir temizlik firması gelerek gereken temizliği yapacağız nüfus ve defterdarlık aşamalı olarak vatandaşa hizmet verecek.Valilik adına üzücü bir olay

Böyle bir yangının çıkması ve vatandaşın  etkilenmesi . İnşalalh en kısa zamanda valeliğimizi en kısa zamanda vatandaşımızın hizmetine sokacağız.Bir hafta evvel gerekli kontroller yapılmıştı.Elektrikten mi tesisattan mı olduğu araştırılıyor. İlimizde elektrikler sık sık gidip geliyor. Elektriklerin gelmesinde aşırı yüklenmemi oldu arkadaşlar araştırıyor. Asansör firması, elektrik firması araştırılıyor ifadeleri alınıyor. Elektrik kontağından çıktığını değerlendiriyoruz. Herhangi bir sabotaj kasıt olmadığını değerlendiriyoruz. Binamız kullanılabilir durumdadır sadece dumandan etkilenmiştir.Sadece engelli asansörümüz zarar görmüştür. Onu iptal edeceğiz. Binada yangın merdiveni yok onu yapacağız.”                         

                 Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev de Iğdır’a gelerek Vali Enver Ünlü’ye geçmiş olsun dileğinde bulundu

 

serdar Unsal/Serhat Birikim Medya Grubu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Iğdır, Valisi, Enver, Ünlü, ,, Yangın, Olayı, Çok, Yönlü, Olarak, Araştırılıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği