Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 19:13
 
Göle Kızılay’dan Kan Bağışı Etkinliği
Göle Kızılay Başkanı Sebahattin Çetin'den ''Kan Bağışı'' kampanyası düzenledi.
Ardahan Haberi
 Göle Kızılay’dan Kan Bağışı Etkinliği

Göle Kızılay’dan Kan Bağışı Etkinliği

Göle Kızılay Başkanı Sebahattin Çetin'den ''Kan Bağışı'' kampanyası düzenledi.

Göle Cumhuriyet Meydanında Şehir parkı önünde kurulan kan bağışı TIR’ında, Kızılay Bölge Kan Merkezi’nden gelen 1 doktor ve 6 sağlık personeli ile vatandaşlardan kan bağışı topluyor.

Kan bağışı toplama aracında kan veren vatandaşlarla yakından ilgilenen Kızılay Başkanı Sebahattin Çetin; gün boyunca kan bağışı toplayacaklarını belirterek; "Hedefimiz 100 üniteden fazla kan bağışı toplamaktır. Vatandaşlarımızın verdiği kan bağışları bölgemizdeki hastanelerin kan ihtiyacını karşılaması anlamlıdır. Belki hiç tanımadıkları insanlara ulaşan bu kan hayat kurtarıyor. Ardahan'da en çok kan bağışı veren Gölelilere teşekkür ediyorum'' dedi.

Kan vermenin, hayat kurtarmanın yanında insan sağlığı açısından da birçok faydasının olduğunu vurgulayan görevli doktor; "Kan vermenin faydalarını da sayacak olursak; kan vermek kolesterolü dengeler, tansiyonu düzenler, alerjik hastalıklara iyi gelir, düzenli kan veren insanlarda kalp krizi riski yüzde 80 oranında azalır. Kan hücreleri tazelendiği için insan daha dinç ve zinde kalır. Her sağlıklı ve 50 kilogramın üzerindeki insan, 3 ayda bir kan bağışı yapabilir" diye konuştu.

Her olmadık anda ortaya çıkıp sesiz ve sedasız bir etkinlik yaptığını gördüğümüz Sebahattin Çetin, Her bayram, her ramazan, her okul açıldığında, her kar yağdığında Göleli çocuklar üşümesin diye mont, ayakkabı ve giyecek getirir Kızılay adına.

Göle Kızılay Başkanı Sebahattin Çetin,bu günde ''Kan Bağışı'' kampanyası ile 100 ünitenin üzerinde kan toplamanın haklı gurunu taşıyor.
Katılımın yoğun olduğunu ve Jandarma komutanı Serdar Kenger, Emniyet Müdürü M. Özgür Nevruz, Milli eğitim Şube Müdürü Tuncay Kızılateş, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Mustafa Demir ve Ak Parti ilçe başkanı İlhan Gültekin katılırken masada yer bulamayan vatandaşların araba üzerinde form doldurduğu gördük.

Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: Göle, Kızılay, Başkanı, Sebahattin, Çetinden, Kan, Bağışı, kampanyası, düzenledi
Yorumlar
Haber Yazılımı