Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 18:08
 
Iğdır’da İlk Hac Kafilesi Uğurlandı
Iğdır’da 41 kişilik ilk hac kafilesi , önce demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla görüşüp helalık aldılar ondan sonra hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara uğurlandılar.
Iğdır Haberi
 Iğdır’da İlk Hac Kafilesi Uğurlandı

    Iğdır’da 41 kişilik ilk hac kafilesi , önce demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla görüşüp helalık aldılar  ondan sonra hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara uğurlandılar.

               Zübeyde Hanım bulvarında düzenlenen uğurlama törenine Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman,Jandarma komutanı Kahraman Dikmen, Emniyet Müdürü Yüksel Babal,Ak Parti il başkanı Ahmet Tutulmaz, Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Ehlibeyt Alimler Derneği başkanı Behlül Salmanlı ve  vatandaşlar katıldı.

                Iğdır valisi Ahmet Turgay Alpman, , "Her Müslüman’ın hasreti olan kutsal topraklara gitmek üzere çıktığınız yolunuz  açık olsun. Allah niyetlerinizi kabul etsin. Ülkemiz için   kutsal topraklarda, dualar edin.Şehit Kanlarıyla sulanmış Bu topraklar üzerinde hainlerin amaçlarına ulaşmaması için ülkemizin birliği için dua edin.Bizler burada demokrasi nöbetine devam edeceğiz.Vatanımız milletimiz için çalışacağız. Ülkemiz aydınlık günlere ulaşacaktır. " diyerek hacı adaylarını yolcu etti.

         Düzenlenen törende konuşan, Ak Parti il başkanı Ahmet Tutulmaz, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Ehlibeyt Alimler Derneği başkanı Behlül Salmanlı,hacı adaylarına “Hayırlı yolculuklar dileyerek ,vatanımızın birliği beraberliği için dua etmelerini istedi.

             Emniyet Müdürü Yüksel Babal,Türk bayrağı ile hacıları yolcu ederken hacı adaylarından “Türk bayrağının sonsuza kadar dalgalanması” için dua etmelerini istedi.Türk bayrağını otobüsün önüne astı.  Hacı adayları, daha sonra hava yoluyla Medine'ye gitmek üzere karayoluyla Erzurum'a hareket etti.

 Halit Öztürk/Serhat Birikim/Iğdır

Kaynak: Editör: Mustafa Küpeli
Etiketler: Iğdır’da, 41, kişilik, ilk, hac, kafilesi, , önce, demokrasi, nöbeti, tutan, vat
Yorumlar
Haber Yazılımı