Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 14:37
 
Kars’ta Yol Ve Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor
Kars’ta Yol Ve Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor
Ardahan Haberi
 Kars’ta Yol Ve Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor


Kars’ta Yol Ve Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor

 

 

 

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, özellikle kangrene dönen üniversite yolunu çift şeritli, orta refüjlü hale getirdiklerini ve üniversitenin adına yakışır bir yol yaptıklarını belirtti.

 

Başkan Murtaza Karaçanta, belediye çalışmalarını yerinde görerek, yapılan çalışmalar hakkında Başkan Yardımcısı Arda Soner Tatlı ve Fen İşleri Müdürü Murat Bilgir’den bilgiler aldı.

 

Göreve başladığı günden itibaren özellikle uzun yıllar hizmet göremeyen ve belediye hizmetlerinden mahrum bırakılan mahalle ve sokaklardan işe başlayan Başkan Karaçanta, mahalle sakinleri tarafından yoğun ilgi görüyor. Özellikle çocukların çok sevdiği Karaçanta, çocuklarla birlikte zaman geçirmeye de özen gösteriyor. Çocuklara çeşitli hediyelerde veren Karaçanta, çocukların ve gençlerin Türkiye’nin geleceği olduğunu ve çocuklara gerekli yatırımım yapılması gerektiğini belirtti.

 

 

Kars’ta her cadde ve sokağa, her mahalle ve semte eşit hizmet götürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’ya mahalle sakinleri de destek veriyor. Karslı olmaktan ve Kars’ta yaşadığından dolayı hemen hemen herkesi tanıyan Karaçanta, mahalli kadınlardan da destek görüyor. Yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Yıllarca mahallemiz hizmet almadı. Başkan Murtaza Karaçanta ile birlikte mahallemize hizmet geldi. Zaten kendisini tanıyoruz. Kendi evladımız yıllarca bizim içimizde kaldı. Hiç değişmedi. Başkan olması onu değiştirmedi. Biz kendisinden çok memnunuz. Allah ondan razı olsun. Ne talep etsek anında yerine getiriyor. İnşallah uzun yıllar başkan olur ve Kars’ta hak ettiği hizmetleri alır” diyerek duygularını dile getirdiler.

Öte yandan Kars Belediye Başkanlığı’nca kent adete inşaat alına döndü. Aynı anda bir çok noktada yapılan çalışmalar vatandaşlardan da tam not aldı.

Başkan Murtaza Karaçanta, hedeflerinin kış gelmeden bütün cadde ve sokakların alt ve üst yapı çalışmalarını tamamlamak. Belediye Modern Hayvan Pazarı’nın yapımını da yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyor.

 

Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: Kars’ta, Yol, Kaldırım, Çalışmaları, Devam, Ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı