Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 03:23
 
Ağrı Kültür Dernekler Federasyonu, STK’lar toplumun feryadını yetkililere ulaştırmalıdır
ÖZTÜRK; Yetkililer evde kal diyor. 2 aydır evde kalan vatandaş bütün birikimin bitirdi. Yarın ekmeği olmayan, evde çorbası kaynamayan, çocuğuna mama alamayan vatandaşın neler yapacağını düşünmek bile istemiyorum. Dedi
İstanbul Haberi
Ağrı Kültür Dernekler Federasyonu, STK’lar toplumun feryadını yetkililere ulaştırmalıdır

ÖZTÜRK; Yetkililer evde kal diyor. 2 aydır evde kalan vatandaş bütün birikimin bitirdi. Yarın ekmeği olmayan, evde çorbası kaynamayan, çocuğuna mama alamayan vatandaşın neler yapacağını düşünmek bile istemiyorum.  Dedi

Her yıl geleneksel ramazan yardımı yapan İstanbul Ağrı Dernekler Federasyonu 2020 yılında Corona Virüs nedeniyle yardımları artırarak 4700 koli dağıttı.

HEDEFİMİZ 5 BİN KOLİ

Ramazan yardımı konusunda Serhat Birikim Gazetesine açıklamada buluna Ağrı Kültür Dernekler Federasyon Genel Başkanı Şerafettin ÖZTÜRK, Corono virüs toplumumuzu çok etkilediği için bu yıl hedefimizde 5 bin kolidir. Şu ana kadar 4700 koli dağıttık. 300 koliyide ihtiyaç sahibene bayrama kadar yardımları ulatırcağız. dedi

BAŞKAN ÖZTÜRK, DERNEKLER CORONAVİRÜS NEDENİYLE SIKINTI ÇEKEN TOPLUMA SAHİP ÇIKMALI.

            Uzun zamandır sıkıntı çeken ve Corona virüs nedeniyle sıkıntıları artarak devam eden toplumun yaralarını sarılması için Sivil toplum kuruluş örgütleri bu krizi ele almalıdır diyen Ağrı Kültür Dernekler Federasyon Genel Başkanı Şerafettin ÖZTÜRK, AKP, Corona virüsü önlemleri kapsamında yeni bir torba yasa düzenlemesini Meclis’e getiriyor. Ve o çokluğuyla kabul ediliyor.

Hükümet yetkilileri Televizyonlarda bu konuda açıklamalar yapıyor ücretsiz işten çıkarılanlara maş veriyoruz. 3 ay boyunca yasak getirilecek. İşveren çalışanları ücretsiz izne çıkartabilecek ve günlük 39.24 lira ödeme yapacak. Esnafa kredi veriyoruz, elektrik su paralarını, vergileri erteliyoruz. Bunlar sadece TV’lerde kalıyor. Hükümetin bu vaatlerinin gerçeğe dönüşmesi için Dernekler iş takip etmelidir diye düşünüyorum.

Topluma zarar verecek konuları seyretmek, umursamamak yetkililere gerçeklere aktarmamak krizi derinleştirir ve sıkıntı topluma büyük yaralar verebilir. Diyen Başkan Öztürk, toplumsal gerçekleri basın yoluyla yetkililere duyurursak o zaman verilen sözler yerine getirilir ve ekonomi sıkıntı çeken insanlara bu şekilde yardımcı oluruz diye düşünüyorum.

Yoksa altın dolar almış başını gidiyor. Yetkililer evde kal diyor. 2 aydır evde kalan vatandaş bütün birikimin bitirdi. Yarın ekmeği olmayan, evde çorbası kaynamayan, çocuğuna mama alamayan vatandaşın neler yapacağını düşünmek bile istemiyorum.

 Bu yüzden STK’lar mahallenin, sokağın sorunlarını yetkililere iletip bir çözüm yolu bulunmasında görev almalıdır.  

İsmail KÜPELİ/Esenyurt/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrı, Kültür, Dernekler, Federasyonu,, STK’lar, toplumun, feryadını, yetkililere, ulaştırmalıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı