Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 09:56
 
ANAKONDA ARDAHAN’DA
Türkiye Gürcistan sınırında Ardahan ili Posof ilçesi Türkgözü köyünden başlayarak Ardahan üzerinden Edirne Sınır kapısından Avrupa’ya açılan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi TANAP, Ardahan’da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
- Haberi
ANAKONDA ARDAHAN’DA

Ardahanlı girişimci Aliasker Odabaş, Ekin Asansör adlı yeni işyerini açtı.

Hizmete giren KOSGEB destekli işyerinin açılış törenine Vali Bilmez’ in yanı sıra, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Esnaf Odası Başkanı İskender Yılan, KOSGEB Ardahan Müdürü Ramazan Sivri, SERKA Ardahan İl Koordinatörü Nurullah Karaca, Ardahan Gazeteciler ve Fotoğrafçılar Dernek Başkanı Özkan Karakaya, STK Başkanları ve vatandaşlar hazır bulundu.

 Karagöl Mahallesinde Tekel 75. Yıl Caddesinde Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasının KOSGEB ile ortaklaşa düzenlediği girişimcilik eğitimine katılarak eğitim sertifikası aldığını ve bu sertifika sayesinde işletmesini açtığını belirten Ekin Asansör işletmecisi Aliasker Odabaş, “Asansör alanında dışarıya bağımlı olmaktan kurtulacağız. Firmamız bünyesinde yılların deneyimi var. Asansör Ardahan’da ihtiyaç duyulan bir hizmettir, Ardahan için bu hizmeti faaliyete geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Yeni açtığım işletmemize katıldığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İşletmenin açılış kurdelesini kesen Vali Bilmez, firma yetkilileri ve davetlilere hitaben yaptığı konuşmada, bu işyerinin Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Ardahan Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün destekleriyle açılmasının hayli önemli olduğunu söyledi. KOSGEB’in asli amacının, yeni küçük ve orta ölçekteki işletmelerin açılmasını, desteklenmesini ve korunmasını sağlamak olduğunu kaydeden Vali Bilmez, "Kent ekonomisine katkı koyacak her yeni işletmenin hizmete girmesi, bizi çok mutlu ediyor. Açılan bu işletmemizin KOSGEB desteğini alarak ticari yaşamına başlaması, girişimciliğin teşvik edilmesi adına hayli önemli. Bunun, tüm girişimcilerimize örnek olmasını diliyorum. Ardahan'da böyle işletmelere ihtiyacımız var. Temenni ediyoruz ki bütün işletmelerimiz, sağlıklı ve tüketiciye saygı gösteren işletmeler olsun ve bu işletmelerden tüketiciler güvenerek gönül rahatlığıyla işlerini yaptırabilsinler. İnşallah bu işletmemizin de bunu sağlayacağına inanıyorum. Hem çalışanlarını, hem de işletme sahibini kutluyor başarılar diliyorum" dedi.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Esnaf Odası Başkanı İskender Yılan’da yeni açılan Ekin Asansör firması sahibini tebrik ederek başarıların devamını diledi. Daha sonra işyerin açılışını gerçekleştiren davetliler, burada asansör malzemelerinin bulunduğu tezgahı ziyaret ederek işyeri sahibinden bilgi alış verişinde bulundular.

Barış bilgin /Ardahan /Serhat Birikim Medya Grubu

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANAKONDA, ARDAHAN’DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği