Haber Detayı
23 Ağustos 2017 - Çarşamba 19:53
 
Ankara 3. KAI Tanıtım Günleri 14-17 Eylül’de
400-500 bin hemşehrimiz ve konukların katıldığı 1-2 KAI tanıtım günlerinden sonra 3. KAI Tanıtım Günleri 14 -17 Eylül’de Ankara Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak
Ankara Haberi
Ankara 3. KAI Tanıtım Günleri 14-17 Eylül’de

  400-500 bin hemşehrimiz ve konukların katıldığı 1-2 KAI tanıtım günlerinden sonra 3. KAI Tanıtım Günleri 14 -17 Eylül’de Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak

            Kars Ardahan Iğdır Valilikleri ve Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu öncülüğünde düzenlenen 3. KAI Tanıtım Günleri Ankara’da 14-17 Eylül tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

SON NOKTATAYA GELİNDİ

            Aylar öncesinde başlayan titiz çalışmalar sonucu yapılan hazırlık çalışmalarında son noktaya gelindi.

            Ankara Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım başkanlığında Federasyonun Genel Merkezinde Büyük Şehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, federasyon yönetim kurulu üyeleri, federasyonla birlikte faaliyetlerini sürdüren dernek başkanlarının katıldığı bir toplantı düzenlendi.

            Toplantıda, hazırlıklar ve 3. KAI Tanıtım Günleri çerçevesinde yapılacak etkinliklerle ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.

            3. KAI Tanıtım Günleri’nde Ankara Atatürk kültür Merkezi iç alanında Kars Ardahan Iğdır ve ilçelerinin tarihini, doğal güzelliklerini, kültürünü, kış ve yaz turizmini tanıtan stantların yanı sıra dış alanda yöresel lezzetler kaşar, kaz, bal, çeçil peyniri v.b ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Dört gün boyunca folklor ekipleri, Âşıklar, Türk Halk Müziği sanatçıları konserleriyle etkinliği renklendirecekler. Etkinlikte ayrıca Kars Ardahan Iğdır resim sergisi ve yarışmalar da yer alacak.

Seyfettin DÜZÇAY/Ankara/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, 3., KAI, Tanıtım, Günleri, 14-17, Eylül’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği