Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 12:21
 
Ankara KAI Federasyonu, Bizler İki Devlet Tek Milletiz!
Ankara Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Federasyonu tarafından Ankara Kızılay Meydanı’nda organize edilen mitingde Azerbaycan’a destek açıklaması yapıldı.
Ankara Haberi
Ankara KAI Federasyonu, Bizler İki Devlet Tek Milletiz!

  Ankara Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Federasyonu tarafından Ankara Kızılay Meydanı’nda organize edilen mitingde Azerbaycan’a destek açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu diaspora, ne de Ermenistan’ı maşa gibi kullanıyor.

Nihat KARA/Ankara/Serhat Birikim

            Güvenpark'ta düzenlenen etkinlikte, vatandaşlar, ellerinde Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla bir araya geldi.

            Yapılan mitingde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, STK Başkanları Kars Ardahan Iğdır dernekler federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Basın mensupları katıldı.

            Güvenlik önlemlerinin yoğun olduğu mitingde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik yaptığı çirkin saldırıları kınayarak “Ermenistan’da bölge ile barışacak, dünya barışını sağlayacak bir iktidara ne diaspora, ne de Ermenistan’ı maşa gibi kullanan ülkelerin işine gelmiyor.Can Azerbaycan'ımız, yiğit evlatlarıyla tekrar kendi göbeğini kendi kesecek. Yaptıkları asla yanına kar kalmayacak. Azerbaycan'ın sokaklarına, cepheye baktığımız zaman görüyoruz ki Azerbaycan'ın yiğit evlatları kararlı. Herkesten tek bir ses çıkıyor 'Ya Karabağ ya ölüm'. Bu kararlılığı bozamayacaklar."” dedi.
            Türkiye Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, ise “Ermenistan Hocalı’da başlattığı soykırımlara Azerbaycan topraklarına füze atışları ile sivil insanları öldürerek devam ediyorSulhun tek bir anahtarı var. Sayın Aliyev bunu her fırsatta söylüyor. O anahtar, Ermenilerin işgal ettikleri topraklardan çekilmesidir.” diye konuştu.
            Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Başkanı Dr. Erdoğan Yıldırım‘’Bölgede eğer bu saatten sonra barış isteniyor ise Ermenistan işgal ettiği topraklardan derhal çekilmeli ve sivil saldırılarına son vermelidir. İşgal ettiği topraklar Azerbaycan’ındır. Bizlerde kardeş ülke Azerbaycan’a desteğimizi asla kesmeyeceğiz.Türkiye Cumhuriyeti olarak her platformda kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Yaşasın kardeşliğimiz. Yaşasın Can Azerbaycan. Karabağ Azerbaycan’ındır. Azerbaycan Türki’yedir. Türkiye Azerbaycan’dır. Bu böyle bilinmelidir. Bizler İki Devlet Tek Milletiz. İfadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, KAI, Federasyonu,, Bizler, İki, Devlet, Tek, Milletiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı