Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 18:21
 
Ardahan Kütürevi'nden, Elazığ ve Malatya Depremine destek;
Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremin yaralarının sarılması için İstanbul Ardahan Kütürevi Derneği, Yiyecek içecek Batanıye gibi ihtiyaç malzemeleriyle destek verdi.
Kai-V-Der. Haberi
Ardahan Kütürevi'nden, Elazığ ve Malatya  Depremine destek;

Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremin yaralarının sarılması için  İstanbul Ardahan Kütürevi Derneği,  Yiyecek içecek Batanıye gibi ihtiyaç malzemeleriyle destek verdi.

            Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremden sonra başlatılan yardım kampanyası  çerçevesinde İstanbul'da hizmet veren Ardahan Kültürevi'de yarım kamyona yakın  giyecek, yiyecek, battaniye gibi ihtiyaç malzemelerini  Elazığ ve Malatya'ya  gönderilmek üzere Esenyurt belediyesine teslim etti.

Başkan Çifçi, Yardımlarımız Devam Edecek,

            Elazığ ve Malatya'da meydana gelen deprem için Yardımları Esenyurt Belediyesine teslim etmeden önce Serhat Birikim Gazetesine bir açıklamada bulunan Ardahan Kütürevi Başkanı  Efrail Çifçi,  öncelikle Elazığ ve Malatya depreminde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diler. yaralılara da Allahtan şifa diliyoruz.

            Çifçi, Ülkemizi derinden üzen Elazığ ve Malatya'da meydana gelen  6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası ölü sayısı 38'e yükseldi. Yaralı sayısı ise 1607. Elazığ'da 31 yıkık bina tespit edildi. Elazığ ve Malatya depremi için İstanbul Ardahan Kültür Evi olarak toplandığımız yardımları Esenyurt eski Belediye binasına teslim ettik.

            Allah böyle bir afeti ülkemiz insanına yaşatmasın diyen Ardahan Kütürevi Başkanı  Efrail Çifçi,  ilerleyen zamanlarda ihtiyaç duyulursa yine destek sunacağız dedi.

            Uğurcan KAYIKÇI/İstanbul/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ardahan, Kütürevi'nden,, Elazığ, ve, Malatya, , Depremine, destek;,
Yorumlar
Haber Yazılımı