Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 13:56
 
Ardahan Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın’ın
Ardahan Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın’ın
Ardahan Haberi
Ardahan Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın’ın

Ardahan Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın’ın 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklaması sonucu boşalan 25’nci Hudut Tugay Komutanlığına atanan Çekmeköy Kışla Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, Ardahan’a gelerek yeni görevine başladı.  

Ardahan’a gelişinin ilk gününde düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler” mitingine katılan tek Komutan olan Tuğgeneral Hasan Kaymaz, İl İdarecileri ile halktan yakın ilgi gördü.     

Çekmeköy’de uzun yıllardır görev yapan Kışla Komutanı, Hava Savunma Albay Hasan Kaymaz, 28 Temmuz YAŞ kararları neticesinde Tuğgeneralliğe terfi etti. Terfi sonrası Tuğgeneral Hasan Kaymaz, Ardahan 25. Piyade Hudut Tugay Komutanlığı’na atandı.

Çekmeköy Belediyesinden teşekkür plaketi    

Çekmeköy’de görev yaptığı süre içerisinde kurumlarla koordineli çalışan Tuğgeneral Hasan Kaymaz veda ziyaretleri kapsamında Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız tarafından Ardahan’a uğurlanarak ve kendilerine plaketler armağan edildi.

Darbecilerin kanunsuz emrine uymadı

Ardahan’a gelmeden önce Tuğgeneral Kaymaz’ı makamında ağırlayan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “15 Temmuz öncesinde ve sonrasında vatan ve millet şuuruyla hareket eden, o kara gecede milletin yanında saf tutarak darbecilerin kanunsuz emrine uymayan Tuğgeneral Hasan Kaymaz’a yeni görevinde başarılar diliyorum. İlçemizde görev yaptığı sürece gösterdiği özverili çalışmalar içinde kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Allah her daim bu aşkla millete hizmet edebilmeyi nasip eylesin“ dileğinde bulundu.

 
Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: Ardahan, Tugay, Komutanı, Tuğgeneral, Erdem, Kargın’ın
Yorumlar
Haber Yazılımı