Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 18:50
 
Asım KARABACAK Herkesi Üzdü.
Serhad bölgesinin dünyanın en kaliteli Sarıçam ormanlarıyla yeşillenmesi içi 3 aydın gece gündüz mücadele veren Ormanların Kardeşliği Platformunun sözcüsü Asım KARABACAK'ın tahlili Covid 19 çıktı.
Gündem Haberi
Asım KARABACAK Herkesi Üzdü.

  Serhad bölgesinin dünyanın en kaliteli  sarıçam ormanlarıyla yeşillenmesi içi 3 aydın gece gündüz mücadele veren Ormanların Kardeşliği Platformunun sözcüsü Asım KARABACAK'ın tahlili  Covid19 çıktı.

 Anı rahatsızlık nedeniyle Ardahan'ın Göle İlçesi devlet hastanesinde talih için giden Ormanların Kardeşliği Platformunun sözcüsü Asım KARABAAK'ın Covit 19 yakalanması herkesi derinde üzdü.

  Testi Covid19 çıkmasına rağmen, Memleket sevdası hastalık telaşında sosyal medya hesabındaki yazıyı siz değerli okurlarla paylaşmak istedik.

 

İSTE ASIM KARABACAK'IN  DUYGUSAL PAYLAŞIMI;

            ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU'nun çalışma alanlarından biri olan 'her köye 1.000 fidan' projesinin 1 Ekim'de başlayan ilk adımı olarak 66.000 fidanı Göle topraklarıyla buluşturduk.

            Hiç birimizin payı, bir diğerinden ne eksik ne fazladır. Bu bir dayanışma projesiydi zaten.

Adeta bir şölene dönüşen dikim sürecinde onlarca dikim töreninde binlerce insanla bir araya geldik.

Bütün buluşmalarımızda pandemi koşullarına azami özeni gösterdik.

            Aynı süreçte Anadolu'nun kadim arifan geleneğinin önemli temsilcilerinden olan 106 yaşındaki bir bilge büyüğümün cenazesine, kısa süreliğine de olsa katılmaktan geri duramadım..

            10 Ekim'de gribal enfeksiyon tanısıyla Göle devlet Hastanesi'nde tedaviye başladım. Uz.dr.  Ali Nazmi Can Doğan tedbiren numune alarak teste gönderdi.

Şeki köyündeki son fidan töreninden sonra İstanbul'a dönüşe karar verdim.

            Covid test sonucumun pozitif çıkması üzerine şu anda Erzincan'daki bir karantina merkezinde tedavime devam ediyorum.

Ne mi olacak!..,

            Serhad bölgesinin üstündeki mavi gök, yeşiline kavuşsun diye ilk paragrafını yazdığımız bu hikayenin devamı için bölge halkının artık kalemi eline aldığını ve sonunu bir başarı hikayesi olarak bağlayacağına öyle tarifsiz eminim ..

            Bu bahtiyarlığa ilaveten, sarıçamın büyüsü, halkımızın sahiplenmesi ve gösterdiği hakikatli dayanışmanın gücü, şifa bulmamıza ziyadesiyle yetecektir elbet.

Sonra mı..?

            Kadir kıymet bilen bu bereketli memleketin bizden esirgemeyeceğine inandığımız sahici dayanışmasının motivasyonuyla;

            Bu topraklara vicdan borcumuzu ödemeye devam edeceğiz.

Mühim ricam: tüm dikkatime rağmen bu virüsün ne denli sinsi ve fırsatçı olduğunu deneyimlemiş biri olarak diyorumki; sofrasına ortak olduklarım başta olmak üzere, temasta olduğum herkesi test yapmaya davet ediyorum.

Asım KARABACAK

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asım, KARABACAK, Herkesi, Üzdü.,
Yorumlar
Haber Yazılımı