Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 17:36
 
Av. Mehmet Demir "Ormanların Kardeşliği Platformu"'nun Hukuk Danışmanı Oldu.
Türkiye'nin tanınmış ünlü avukatlarından Av. Mehmet Demir, Kars, Ardahan Iğdır ve Erzurum bölge'deki ormanları ve doğayı korumak için kurulan "Ormanların Kardeşliği Platformu"'nun hukuk danışmanı oldu.
Kültür-Sanat Haberi
Av. Mehmet Demir

 Türkiye'nin tanınmış ünlü avukatlarından Av. Mehmet Demir, Kars, Ardahan Iğdır ve Erzurum bölge'deki ormanları ve doğayı korumak için kurulan "Ormanların Kardeşliği Platformu"'nun hukuk danışmanı oldu.

            Ormanların Kardeşliği Platformu"'nun  Genel Koordinatörü gazeteci Mustafa Küpeliy'le Av. Mehmet Demir'in  görüşmesi İstanbul'da oldu ama hep memleket konuşuldu.

DEMİR, HERKES ÇEVREYE DUYARLI OLMALI

            İstanbul'da gerçekleşen "Ormanların Kardeşliği Platformu"'nun kurcusu ve Genel koordinatörü gazeteci Mustafa Küpeliyle yapılan görüşmede konuşan Av. Mehmet Demir, Kars Ardahan Iğdır ve Erzurum Bölgesindeki ormanları  ve doğayı korumak için kurulan "Ormanların Kardeşliği Platformu"'nun kurucularını tebrik ediyorum.

            Bende Göle'nin orman köyü olan okçu köyünde doğdum,  Çocukluğumuzda yaşlı ve ormana zarar veren ağaçlar damgalanırdı ve köylü keser dalını budağında yakacak olarak kullanırdı.

            2019 'da ormanların kesim işini ihale yoluyla mütahitlere verilince kesimin yanı sıra genç yaşlı demeden  orantısız kesilmesi kaygı vericidir. diyerek konuşmalarını şöyle sürdürdü;

            100-12 yılda yetişen Dünyanın en kaliteli sarıçam ormanlarını korumak için yola çıkan "Ormanların Kardeşliği Platformu"'nunda görev almak omuz vermek her vatandaşın görevi olmalıdır diye düşünüyorum.

            Türkiye sarıçam ormanları noktasında fakir bir ülke diyebiliriz. Sözü edilen ormanlarının kesimi durdurulmazsa ve yerine yeni fidanlar ekilmezse bir kaç yıl içerisinde ormanların tükeneceği korkusunu bende taşıdığım için üzerime ne düşüyorsa gereken mücadeleyi vermek için "Ormanların Kardeşliği Platformu"'nun hukuk danışmanı olarak elemden gelen katkıyı sunacağım.

Burhan AYDIN/İstanbul/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Av., Mehmet, Demir, "Ormanların, Kardeşliği, Platformu"'nun, Hukuk, Danışmanı, Oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı