Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 09:02
 
Aydın Deniz'den Kurban Bayramı Mesajı
Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Deniz, “Bayramlar bizler için sadece manevi bir coşku değil, aynı zamanda ruh ve vicdan dünyamıza zindelik kazandırmak için de önemli birer fırsattır” dedi.
Iğdır Haberi
 Aydın Deniz'den Kurban Bayramı Mesajı

Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Deniz, “Bayramlar bizler için sadece manevi bir coşku değil, aynı zamanda ruh ve vicdan dünyamıza zindelik kazandırmak için de önemli birer fırsattır” dedi. Başkan Deniz, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı  açıklamada, birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve dayanışmanın zirvelere çıktığı bayramların önemine işaret etti.

Kurban Bayramı’nda Covid19 salgınından dolayı Pandemi koşullarına olabildiğince dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Deniz, “Bizleri bir arada tutan geleneklerimiz var. Ama kendi sağlığımızı ve sevdiklerimizin sağlığını riske atmamak için bu bayramı tedbirlere uyarak geçirmeye gayret göstermeliyiz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Deniz yayımladığı mesajında, bayramlaşmak, ev ziyaretleri, kalabalıklar bizim geleneklerimizde var ama sağlık her şeyden daha önemli olduğunu vurgulayarak, “Ben hemşerilerimden bu bayram riski en aza indirmek adına daha dikkatli olmalarını rica ediyorum.  

İslam alemi için bayramların birleşme, buluşma, paylaşma ve kaynaşma vakti olduğunun altını çizen Aydın Deniz, “Yüce dinimiz İslam’ın ilahi emri ve millet olarak aldığımız manevi terbiye odur ki; ancak birlikte ve beraberlikte rahmet vardır. Bunun ilk şartı ise, benliklerimizi ve nefislerimizi bir kenara bırakmak, kendimizi ilahi kudrete adamak ve kesinlikle ona teslim olmaktan geçmektedir. Bayramlar, işte bu olgunluğu bizlere yaşatan en kıymetli ve bir o kadar da bereketli zaman dilimleridir” Aydın Deniz Bayramın insanlığa sağlık, mutluluk, huzur, barış, kardeşlik ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: , Aydın, Deniz'den, Kurban, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı