Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 22:46
 
Başkan Aydın Karadağ’dan, Lösemili Çocuklara Maske
İstanbul Posoflular Kültür ve Dayanışma Derneği Lösemili Çocukları yaşatma ve Bir umut Derneğine 500 maske yardımında bulundu
Kai-V-Der. Haberi
Başkan Aydın Karadağ’dan,  Lösemili Çocuklara Maske

İstanbul Posoflular Kültür ve Dayanışma Derneği Lösemili Çocukları yaşatma ve Bir umut Derneğine 500 maske yardımında bulundu

Türkiye'deki çeşitli sivil toplum kuruluşları (STK), yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında yaptıkları sosyal yardım çalışmalarıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürürken,  İstanbul Posoflular Derneği bu kampanyalarda ön sıralarda yerini aldı.

Corona Virüsün başlaması ve devamında ramazan ayında binlerce insana yardım yapan İstanbul Posoflular Derneği Lösemili Çocukları yaşatma ve Bir umut Derneğine 500 Maske yardımda bulunarak çocukları sevindirdi.

Dernek Merkezinde yapılan yardım öncesi Bir Umut Gazetesine açıklamada bulunan İstanbul Posoflular Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Aydın Karadağ;  Koronavirüs salgını nedeniyle ramazan ayı çalışmalarını öne aldık.

Posof Derneği olarak sokağa çıkamayan 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlar özellikle lösemili ve kronik hastaları ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak Gıda paketleri ve temizlik malzemeleri gibi çok sayıda aileye yardımda bulunduk. Bu çalışmalarımızla hem devletin yükünü hafifletirken hem de sosyal dayanışmanın en güzel örnek sergiledik dedi. Posof’ta teni kurulan tekstil atölyesinde üretilen maskelerden 11.000 adet satın alarak, 5000 adet Posof’ta, 6000 adet maske de İstanbul’un muhtelif yerlerinde oturan hemşehrilerimize dağıtılmıştır.

BAŞKAN KARADAĞ 78000 TLYARDIM YAPTIK

" Her yıl yaptığımız ramazan yardımlarımızı Koronavirüs salgını sebebiyle artırarak devam ettirdik. Diyen Başkan Aydın Karadağ,   Her yıl olduğu gibi bu yılda hayırsever işadamlarına ve Posoflu hemşehrilerimize Ramazanın bereketini ihtiyaçlılara ulaştırmak için çağrıda bulunduk. Bu çağrımıza Hem yurt içi hemde yurt dışında bulunan heşerilerimiz ve hayırsever işadamlarımız her zaman olduğu gibi destek verip gereken bağışları yaptılar.  Diyerek konuşmalarını şöyle devam ettirdi;

Hır yıl geleneksel olara düzenli bir şekilde yaptığımız Ramazan ayında fitre ve zekat olarak 49 kişi tarafından toplamda 78000 TL yardım toplandı.

Yurt içinden ve yurt dışından hayırsever hemşeri ve işadamlarımızdan  gelen bu yardımlar titizlikle araştırma yapılarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için  yaptığımız titiz araştırma sonucu gerçek hedeflere yönlendirdik. 

Toplanan bu yardımlardan; 225 TL den 95 koli, 100 TL’ den 60 koli olmak üzere toplamda 155 kumanya kolisi 27.500 TL bedelle yaptırılmış, 20 koli Anadolu Yakası Posoflular Derneğine 20 koli, Ahıskalılar Vakfına 18 koli, Büyükçekmece Engelliler derneğine 10 koli olmak üzere toplamda 155 Kumanya kolimiz Güngören başta olmak üzere, Bağcılar, Bahçelievler, Kâğıthane, Büyükçekmece, Esenyurt, Ümraniye ve Kaynarca bölgelerine ulaştırıldı.

Posof ve köylerinde 28 aile olmak üzere, İstanbul, Bursa, İnegöl  dahil 74 aileye 500 ile 1500 TL arasında toplamda 45.500 TL fitre zekat yardımı yapıldı.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA 3500 TL VERDİK

Bununla birlikte yardım gönderen hayırseverlerin talebi doğrultusunda da Mehmetçik Vakfına 3500 TL LÖSEV, Lösemili Çocuklar Vakfına 3500 TL TÜRK KIZILAYINA 3000 TL yardım gönderildik.

 BAŞKAN KARADAĞ, LÖSEMİLİ ÇOCUKLARI UNUTMAYACAĞIZ

 Bu gün ortalığı kasıp kavuran Corona virüsten korunmaları için Lösemili hastalara ve ihtiyaç sahibi ailelere maske dağıttık.  Dernek Başkanı Gündüz Mutlu’nun  Corona Virüs nedeniyle sıkıntıya düşen Lösemili hastalar hakkında yaptığı  sunumundan çok etkilendim.  Bu aydan sonra Lösemili çocukların ihtiyaçları için Dernek olarak elimizden gelen katkı sunacağız.

BAŞKAN MUTLU TEŞEKKÜR ETTİ

Lösemili hastalar için verdiği maske ve çocuk oyuncaklar için çok mutlu olduğunu dile getiren Lösemili çocukları yaşatma ve bir umut Dernek Başkanı Gündüz Mutlu,  Duyarlılığından dolayı İstanbul Posoflular Dernek Başkanı Aydın Karadağ’a teşekkür etti.

İsmail KÜPELİ/İstanbul/Serhat Birikim

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Aydın, Karadağ’dan,, , Lösemili, Çocuklara, Maske,
Yorumlar
Haber Yazılımı