Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 16:07
 
Başkan Ergüder Şimdi'nin Testi Covit-19 Çıktı
Dünyayı kasıp kavuran ve ummadık anlarda tedbirsizlik nedeniyle Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı hemşehrimiz Ergüder Şimdi ve ailesinin Covid -19 testlerinin pozitif çıktı.
Ankara Haberi
Başkan Ergüder Şimdi'nin Testi Covit-19 Çıktı

Dünyayı kasıp kavuran ve ummadık anlarda tedbirsizlik  nedeniyle  Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı hemşehrimiz Ergüder Şimdi ve ailesinin Covid -19 testlerinin pozitif çıktı.

            Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Ergüder Şimdi,  Öksürük  ve ateşimin başlamasıyla  hastaneye gittim ve Test  sonucu ben ve eşim Covit-19 Çıktı. Covit-19  rahatsızlığımız nedeniyle bu gün başlayan 14 günlük evde garantin süresini evimde geçirecek.dostlarından dua beklediğini söyledi.

            Telefonla görüştüğümüz  Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ergüder Şimdi,  Sıkın bana bulaşmaz deyip kendinizi kandırmayın Corona virüse karşı tedbiri elden bırakmayın diyerek konuşmaların şöyle sürdürdü:

            Toplum sağlığını koruma adına bizlere de Ülkemizde  yaşayan her bir bireye de önemli görev ve sorumluklar düşüyor. Hava sıcaklıklarının artması ve yeni normal döneme geçilmesi ile birlikte sokaklarımız da caddelerimiz de meydanlarımız da kalabalık bir hal aldı. Sosyal mesafe kuralının unutulduğu anlara hepimiz maalesef tanıklık ediyoruz.

            Özellikle Ankara'da Düğünler nedeniyle birçok hemşehrimiz korona virüse yakalandığını hepimiz biliyoruz. Bu hastalığı fazla dikkate almadığımızdan dolayı Maske ve mesafe kuralına dikkat edilmemesinin yanı sıra kişisel el temizliği ve hijyen konusunda da zafiyet gösterince hastalığın yayılma hızında artış kaçınılmaz oldu.

            Bu nedenle  bir kez daha sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum.

            Lütfen, kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için mümkün olduğunca evden çıkmamaya gayret edelim. Daha sağlıklı, mutlu günler bizleri bekliyor" dedi.

            Serhat Berikim Medya Gurubu olarak Sayın Ergüder Şimdi'ye acil şifalar diliyor, geçmiş olsun dilekler, Bu zorluğu  süreci rahatlıkla atlatmasını Allah'tan diliyoruz.

Eda DEMİR/Ankara/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Ergüder, Şimdi'nin, Testi, Covit-19, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı