Haber Detayı
25 Haziran 2017 - Pazar 00:26
 
Başkan Hüseyin Kızılateş Yönümüzü Göle’ye Çevirmeliyiz
Merkezi Ankara Kızılay’da bulunan Göle Kültür ve Dayanışma Derneği Bayramın 3. Günü bayramlaşma töreni yapıp, bütün Göleli hemşerilerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.
Ankara Haberi
Başkan Hüseyin Kızılateş Yönümüzü Göle’ye Çevirmeliyiz

Merkezi Ankara Kızılay’da bulunan Göle Kültür ve Dayanışma Derneği Bayramın 3. Günü bayramlaşma töreni yapıp,  bütün Göleli hemşerilerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.

            Bayramlaşma töreni çerçevesinde, bu yıl 07-08-09 Temmuz’da yapılacak Göle uluslararası Kültür ve Kaşar festivaline Gölelilerin katılmaları için duyurular yapılacak.

GÖLE DERNEĞİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPACAK                             

Bayram ve Göle festival için Serhat Birikim Gazetesine açıklamada bulunan Ankara Göle Dernek Başkanı Hüseyin Kızılateş, Bayramlaşmanın, gergin ve soğuk ilişkileri yumuşatma, kırgın, dargın ve küskünlerin barışması gibi bir fonksiyon icra ettiğini, Bununla birlikte, her zaman insanlarla iyi geçinmek, çeşitli nedenlerle meydana gelmiş olan dargınlık ve kırgınlığı kaldırmak için Göle Derneği olarak her yıl Göle dernek merkezinde bayramlaşma törenleri yapıp bütün hemşerilerimizin tokalaşmasını sağlayacağız.  dedi.

Başkan Kızılateş, İnsanlar bu hislerle dolu olmadıktan sonra bayram günü, bayramlaşma yoluyla sağlanan barışma töreni, bir gösteri olmaktan öteye gitmeyebilir.  Bizlerde Göle Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak Ramazan Bayramının 3. Gününde Kızılay'da Dernek binamızda tüm üyelerimiz ve hemşerilerimiz ile bayramlaşıp, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Göle Kaşar Festivali için planlama ve organizasyon hazırlıklarını sürdüreceğiz. Dedi

BAŞKANI KIZILATEŞ, YÖNÜMÜZÜ GÖLE’YE ÇEVİRMELİYİZ

Festivalin adeta bir şölene dönüşmesi için hemşehrilerimizin katılımını sağlamak üzere Anakara Göle Dernek Yönetim kurul arkadaşlarımızla birlikte tüm imkânlarımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz.  Diyen Başkana Kızılateş, Ramazan Bayramı ve Kaşar Festivali ile Göle'mizin çifte bayram yaşatmak arzusundayız. Diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü;

Bu vesileyle, buradan tüm hemşerilerimizin Ramazan Bayramını içtenlikle kutlar; bu bayramın küskünlerin barışması, memleket hasreti çekenlerin kavuşması, mutluluk, sevgi ve neşe dolu bir yaşam sunmasını dilerim. Bu vesile ile Ankara Göle Derneği Yönetim Kurulu adına Tüm Göle'li hemşehrilerimize Selam ve saygılarımı sunuyorum.

Yaşar DOĞUKARA/Ankara/Serhat Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Hüseyin, Kızılateş, Yönümüzü, Göle’ye, Çevirmeliyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği