Haber Detayı
01 Ocak 2020 - Çarşamba 22:34
 
Başkan Özyiğit, Dernek Olarak Sarıkamış’ta Şehitler İçin Yürüyeceğiz
Sarıkamış Dramının 105. Yılında '' Türkiye Şehitlerine yürüyor'' anma etkinliklerine katılmak için hazırlanan, İstanbul Sarıkamış Kültür ve Dayanışma Dernek şehitler için yürüyecek.
Kai-V-Der. Haberi
Başkan Özyiğit, Dernek Olarak Sarıkamış’ta Şehitler İçin Yürüyeceğiz

 Sarıkamış Dramının 105. Yılında '' Türkiye Şehitlerine yürüyor'' anma etkinliklerine katılmak için hazırlanan, İstanbul Sarıkamış Kültür ve Dayanışma Dernek şehitler için yürüyecek.

İSTANBUL SARIKAMIŞ DERNEĞİ, ŞEHİT YAKINLARINI  SARIKAMIŞ'A  DAVET ETTİLER

            Katılımı artırmak ve şehit yakınlarını davet etmek için Dernek Merkezinde verilen bir kahvaltılı toplantıda konuşan İstanbul Sarıkamış Kültür ve Dayanışma dernek Başkanı Salih Özyiğit,  Dernek Yönetim Kurulu ve Üyelerimizle birlikte 03-04-05 2019 Ocak'ta Sarıkamış’ta 90 Bin şehit için yapılacak anma etkinliğine katılıp şehitler için yürüyeceğiz dedi.

Sarıkamış Otobüs Kaldıracağız

            Sarıkamış Derneğinin yönetim kurulunun kendi elleriyle hazırladıkları kahvaltılı toplantıda konuşan Sarıkamış Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Salih Özyiğit, Dernek olarak  her  yıl katılım artırmak için yoğun çaba gösteriyoruz.  Bu nedenle bu vatanı korumak için gözlerini kırpmadan canın seve seve feda eden “90 Bin fidanın fidan yad etme” adına Bütün şehit yakınlarını Sarıkamış davet etti.

             İstanbul’dan Sarıkamış şehitleri anma etkinline katılacaklar için Esenyurt Belediyesinden otobüs aldıklarını dile getiren, Dernek Başkanı Salih Özyiğit, konuşmalarını şöyle sürdürdü;

            2 ay önce Genel kurulumuzu yaptık, Yönetim Kurulu olarak ve ilk işimiz ocak ayında yapılacak Sarıkamış Şehitlerin in şanını yakışır bir şekilde anmak, üzerimize düşeni yapmak için karar aldık.

            Bu nedenle, her yıl olduğu gibi bu yılda Dernek yönetim kurulu arkadaşlarımız ve üyelerimizle birlikte anma etkinliğine katılıp şehitleri için yürüyeceğiz.

Anma Etkinliğine Katılımı Artıracağız

            Her yıl ocak ayında yapılan, Sarıkamış Şehitleri anma etkinliğine katılımı artırmak için geçen yıl Sarıkamış derneği olarak, Esenyurt Belediye meydanında Sarıkamış şehitleri anıp bütün İstanbulluları davet ettik. Bu yılda bu toplantıda sonra TV'lerde ve Radyolarda ve sosyal medya aracılığıyla bütün Türkiye'yi Sarıkamış'a davet edeceğiz.

Örnek Bir Dernekçilik Yapacağız

            Dernek olarak sürekli göç veren Sarıkamış’ta göçü durdurmak için Sarıkamışlı iş dünyasının baba ocağında yaz tatillerini doğduğu topraklarda geçirmeleri  ve yatırım yapmak  isteyenlerin projelerini üreteceğiz. Bu projeleri gittiğimizde Sarıkamış Belediye başkana Harun Hayali'yle Paylaşacağız.

BUrhan AYDIN/İstanbul/Serhat Birikim

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Özyiğit,, Dernek, Olarak, Sarıkamış’ta, Şehitler, İçin, Yürüyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı