Haber Detayı
31 Ağustos 2017 - Perşembe 14:37
 
Başkan Yıldırım'ın Kurban Bayramı Mesajı
Ankara Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım’ın Kurban Bayramı Mesaj yayınladı
Ankara Haberi
Başkan Yıldırım'ın Kurban Bayramı Mesajı

Ankara Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım’ın Kurban Bayramı Mesaj yayınladı

            Yıldırım; Toplumsal birlikteliğin, dayanışmanın hatırlandığı, kardeşlik duygularının pekiştiği, birlik beraberlik ve yardımlaşmanın yoğun olarak yaşandığı dini bayramlarımızın biri olan Kurban Bayramı'nı hep birlikte idrak etmenin mutluluğu içindeyiz.

Dini bayramlarımızın oluşturduğu sevinç ve mutluluk günlerini taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlamalıyız. Manevi değeri yüksek olan bu özel günlerin coşkusunu, paylaşmanın, ihtiyaç sahibine yardımcı olmanın huzurunu, hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz.

            Dayanışma,  yardımlaşma ve böylesi mübarek günlerde doruğa çıkan kardeşlik duygumuz millet olarak en büyük gücümüzdür. Yüce dinimizin de bir gereği olarak sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde, daha mutlu, daha huzurlu, daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağımıza ve bu gücümüzü koruyarak Kurban Bayramını hoşgörü ve barış ortamı içerisinde geçireceğimize inanıyorum.

            Kars Ardahan ve Iğdırlılar olarak Kurban Bayramı’nın ardından ikinci bir bayram daha kutlayacağız. 14- 17 Eylül tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek 3. KAI Tanıtım Günleri’nde hemşehrilerimiz ve dostlarımızla bir araya gelerek bölgemizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışacağız. Bu vesile ile 3. KAI Tanıtım Günleri’ne tüm hemşehrilerimizi ve dostlarımızı davet ediyorum. Ankara’da bir kez daha birlik ve beraberlik içinde Kars’ımızı Ardahan’ımızı Iğdır’ımızı yaşayalım ve yaşatalım.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramınızı kutlar,  milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice güzel bayramlara kavuşmamız temennisiyle tüm İslam Âlemine ve ülkemize barış, mutluluk ve huzur getirmesini Cenâb-ı Allah’tan niyaz ve temenni ederim.

Saygılarımla

Erdoğan YILDIRIM

Ankara Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Yıldırım'ın, Kurban, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği