Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 21:21
 
Benliahmetlilerden Unutulmaz Kaz Gecesi.
Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki En aktif derneklerden birisi olan Kars ile Selim ilçesi Benliahmet köyü Dernek yönetiminin Düzenlemiş olduğu Birlik beraberlik ve kaz gecesine Benliahmetliler akın etti.
Kai-V-Der. Haberi
Benliahmetlilerden Unutulmaz Kaz Gecesi.

Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki En aktif derneklerden birisi olan  Kars ile Selim ilçesi Benliahmet köyü Dernek yönetiminin Düzenlemiş olduğu Birlik beraberlik ve kaz  gecesine Benliahmetliler akın etti.

Vedat Aydemir/Gebze/Serhat Birikim

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlanan  Gece  Gebze Beylikbağı Ahmet Pembe Güllü Kültür merkezinde  Gerçekleşti.

 Muhteşem Gecede  Birlik ve beraberlikleri damga vurdu.Katılımın yoğunluğundan salon doldu taştı. Uzun bir Aradan sonra yapılan gece ye 1200 kişinin üzerinde Benliahmetliler ve davetliler katıldı.

Gecede selamlama konuşması yapan Dernek Başkanı Çetin AYDEMİR Elazığ ve Malatya Depreminde Hayatını Kaybeden vatandaşlar ALLAH tan rahmet Yaralılara acil şifalar diledikten sonra 6 Aylık görev süresinde yapmış oldukları faaliyet raporunu Köylüleri ve davetliler ile paylaştı. Aydemir konuşmasında Şunlara yer verdi” Benliahmet köyü derneği Yönetimi olarak 6 aylık bir zamanı geride bıraktık İlk göreve geldiğimizde şehitlerimi ve vefat eden köylülerimiz için Kuranı kerim Okuttuk sonrasında kurucu başkan kurucu üyeler ile kahvaltıda buluşup onların bilgi ve birikimlerinden faydalandık,

Benliahmet köyü derneği olarak ilk defa Sarıkamış şehitlerini 105 yılında 45 kişilik üyelerimiz ile Sarıkamış’a gittik şehitlerimizi andık ve akabinde köyümüze gitti köylülerimizle hasret giderdik orada da  yine programlar yaptık. Benliahmet köyü İsmail ALPATA Futbol turnuvasını 12 ocakta Başlattık ve devam ediyor. Şimdi ise siz değerli Benliahmetliler ile birlikte bu gün burada kaz gecemizi gerçekleştiriyoruz. Bu tür programlarımız bundan sonrada devam edecektir. Katılımızdan dolayı hepinize çok teşekkür eder iyi eğlenceler dilerim.

Birlik ve beraberlik gecesinde Benliahmetli Sanatçılardan Süleyman KIZILASLAN Emre DURSUN Ve Şair İsmail DAŞDEMİR  Sahne alıp bir birinden güzel eserlere yer verdiler.

Aşıklık kültüründe yok olmaması ve gelecek nesillere aktarılması için Yönetim kurulu  Gecede aşık olmazsa olmazımız düşüncesi ile bölgemizin sevilen Ozanı Nejdet KUYUMCU’ya da Programda yer verdi Kuyumcu  bir birinde güzel değişleri ile büyük beyeni aldı.

PROTOKOL GECEYE AKIN ETTİ.

Benliahmetlilerin birlik ve beraberlik gecesine Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas ŞEKER’ CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin TARHAN’ Gebze Belediye Başkanı Zinnur BÜYÜKGÖZ ‘ Darıca Belediye Başkanı Muzaffer BIYIK’ Dilovası Belediye Başkanı Hamza ŞAYİR’ Ak Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan AYAR' Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Av Ufuk ACAY’ Chp Darıca İlçe Başkanı Gökhan  AKTAŞ' Liman iş Sendikansı Marmara Bölge Başkanı Mülazim Dursun' Darıca Karslılar Dernek Başkanı Ali ŞEN ve  Yönetimi'Kocaeli Kars Ardahan Iğdır (KAL) Vakıf Başkanı Taner SARIÇAYIR ve yönetimi ’TCDD Gebze Gar Müdürü Burhanettin DURSUN' Darıca Zabıta Komseri Yavuz AYDEMİR' Darıca Posoflular Dernek Başkanı Remzi ALTUN ve  Yönetimi' Darıca Belediyesi Eğitim spor Başkanı Hüsamettin ERGÜL’ Çorlu icra Müdür Yrd Cengiz TOPÇU’ Gebze Teknik Üniversitesi Şube Müdürü Adnan İŞÇİ’ Meclis Üyeleri İşadamları basın mensupları ve davetliler katıldı.

Gecede selamlama konuşması yapan  Protokol mensupları Elazığ ve Malatya Depreminde Hayatını Kaybeden vatandaşlara ALLAH tan rahmet Yaralılara acil şifalar dilediler.Bu bölgede Benliahmelilerin Birlik ve Beraberlikleri Her zaman ön plandadır Kendi kültürünüzü ve bölgemizin kültürünü Harmanlayıp Güzel bir şekilde  devam ettirmenizi kutluyoruz bizlerde üzerimize düşen ne görev varsa Yapmaya hazırız Dernek Başkanına ve Yönetim kuruluna Emeği GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİLER.

Konuşmalarının Ardından sahneye çıkarılan Şah Kaldırma Geleneği  Benliahmetliler den tam not aldı. Yöresel sanatçı Sırrı DENİZOĞLU  Ve davul zurna eşliğinde Halaylar çekildi Benliahmetliler Doyasıya Eğlendi Gecede Kars’ın Meşhur Kaz eti Bulgur pilavı ve Lavaşı ikram edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Benliahmetlilerden, Unutulmaz, Kaz, Gecesi., , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı