Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 23:46
 
BU CADDE’NİN "CEZASI VAR, LEVHASI YOK"
Ardahan'ın Göle ilçesinde anacadde üzerine ve iş yerleri önlerine 'düzensiz' araç park edenlere ve yollara tabela, reklam, duba koyan vatandaşlara cezai işlem uygulanacaktır.
Ardahan Haberi
BU CADDE’NİN

Ardahan'ın Göle ilçesinde anacadde üzerine ve iş yerleri önlerine 'düzensiz' araç park edenlere ve yollara tabela, reklam, duba koyan vatandaşlara cezai işlem uygulanacaktır. Mal boşaltılması durumlarında ise İlçe Emniyet Müdürlüğüne haber verilmesi gerektiği aldığımız bilgiler arasında diye bir bilgilendirme yaparak konuya giriş yapmış olalım.

Poyraz DURAK/Göle/Serhat Birikim

Ancak eksikliklere dikkat kesiliyorum daha önce ki yazılarımda da bunu dile getirmiştim. Göle'de Trafik Levhaları oldukça düzensiz çoğu cadde de levha bulunmuyor. Güvenlik aynası, hız kesici, levha vb bir çok gereçlerin eksikliği artık susulacak boyutta değil. Vatandaşlar nereden yürüyeceğini şaşırıyor, trafik sıkışıyor, bir çok sürücünün tabiri caiz ise tekerleri yere değmiyor.

Emniyet ve Zabıta ekipleri gerek araç sürücülerini, gerekse yayaları bu şekilde önceden ikaz ederek ve bilgilendirerek, şehir içindeki trafiğin daha düzenli olmasını sağlayabilir ve araç sürücülerine de park yapma ile ilgili gerekli bilgileri hazırlanan broşürler ile veya yerinde yapabilir.

Özellikle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri ilçe merkezinin kalabalık olması nedeniyle trafiğin daha yoğunlaştığı halkın, aracını park edebileceği bir otopark alanının ilçede olmadığı, Göle'de ki Belediye'ye ait bir çok boş araziye, kapalı ve açık otoparklar yapılarak değerlendirip kışın araç donmaları ve düzensiz park sorunu giderilebilir. Sürücülerimizin haksız yere ceza yediklerini düşünmemeleri için, trafik levha düzenlemelerinin, yer işaretlerinin, kasist ve kör nokta ayna işaretlemelerin biran önce yapılması gerekmektedir.

Bu herkesin önem vermesi gereken ciddi bir konudur! Çocuklar sokaklarda geziyor, araçlar su birikintisi, kasist demeden hız kesmiyor. Olan vatandaşa oluyor bir can kaybı daha yaşanmadan gerekli tedbirler alınmalıdır. Göle''de bir çok kör nokta var. Buralara güvenlik aynaları, oval aynalar konumlandırılmalı, yaya geçitleri işaretlenmeli, öğrenci geçidi, yaya geçidi, üst geçit, park yasağı vb levhalar konumlandırılmalıdır. Yapılan çalışmalar gerekli ve önemlidir ancak cezai işlem öncesinde yetkili kurumları trafik araç, gereçlerini kontrol etmek üzere göreve davet ediyorum.

Hiç birşey canınızdan önemli değildir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, CADDE’NİN, "CEZASI, VAR,, , LEVHASI, YOK",
Yorumlar
Haber Yazılımı