Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 19:38
 
Çardaklı köy Dernek Başkanı Toprak Güçlü Bir Topluluk Olcağız.
Ardahan ili Göle ilçesi Çardaklı köyü kültür ve dayanışma dernek başkanı Fatih Toprak, Köylülerimin derneğe karşı duyarlılıklarını artırıp bölgenin güçlü bir derneği olcağız dedi.
Kai-V-Der. Haberi
Çardaklı köy Dernek Başkanı Toprak Güçlü Bir Topluluk Olcağız.

  Ardahan ili Göle ilçesi Çardaklı köyü kültür ve dayanışma dernek başkanı Fatih Toprak, Köylülerimin derneğe karşı duyarlılıklarını artırıp   bölgenin güçlü bir derneği olcağız dedi.

       Dernek Başkanı Fatih TOPRAK;  Bütün Çardaklı Köy halkıyla El Ele Verip Güçlü Bir Çardaklı Lobisi Oluşturacağız.

            19.05.2020 tarihinde genel kurulda Dernek başkanına seçildikten sonra Köyümün genciyle yaşlısıyla el ele verip örnek bir dernekçilik yapmak için yola çıktığını dile getiren Başkan Toprak; Corona virüsten dolayı bir çok projemizin hayata geçirmekte zorlandıklarını dile getirdi.

            S.BİRİKİM: seçildikten sonra yaptığınız hizmetlerden bahsedermisiniz? 

             F.TOPRAK: Göle ilçesi en becerikli en çok üretken Çardaklı köyünün ne yapsak azdır. Kısıtlı imkanlarımızla ilk olarak göç den sonra köyüne gidemeyen köylülerimizin hasretlerini gidermek için Esenyurt belediyesi aldığımız otobüsle ile 40 kişiyi baba ocağına gönderdik.

            En önemlisi yüksek öğretim gören halk öğrenciye burs verdik.

            Çardaklı köyünün  gençlerini yeşil sahada buluşturmak için Göle Dernekler Federasyonunun düzenlendiği Göle köyler arası futbol turnuvasına katıldık. Çardaklı Sporun gençleri anlının teriyle finalle kadar çıktılar. Tam şampiyonlar maçlarının oynanacağı hafta korona virüsü nedeniyle turnova  tatil edildi. Eğer turnuva devam etseydi Çardaklı spor şampiyon olurdu. Bu anlamda Köyümüzün layıkılyla temsil eden Çardaklı Köyü Sporcularına çok teşekkür ediyorum.

Birlik ve Dayanışma Gecemizde Köylülerimiz duyarsız davrandı

Çardakla Köyü Derneğinin her yıl düzenlediği geleneksel yemekli gecece düzenledik.  

            Bütün köylülerimizin birlik ve beraberlik sağlamak için düzenlediğimiz geceye bütün köylülerimiz katılsın diye biletlerimizi ücretsiz yaptık. İlk gecemiz olduğu için çok heyecanlıydık. Geceye istediğimiz kadar bir katılım olmaması ben ve  yönetim kurulu arkadaşlarımı derinden üzdü.

            Üzüntümüz.Bütün Ardahan Kars Göle ve köy derneklerin gecesine katılan Çardaklı Köyünün işadamları, siyasetçileri, kanaat önderleri kendi köy derneğinin düzenlediği geceye katılmamalarına anlam veremedik.    

            Ama biz Dernek yönetim kurulu arkadaşlarımız bu duyarsızlığı kırıp, Genciyle, kadınıyla, yaşlısıyla emeklisiyle, kanaat önderleri ve bütün köylülerimizi bir araya getirip güçlü bir Çardaklı lobisi olması için çaba göstereceğiz.             

ÇARDAKLI KÖYLERİNE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

Gurbette yaşayan Çardaklı köylülerinin birlik ve beraberlik sağlamak adına kurulan Çardaklı derneğini üyeleri uzun zamandır ait ödemiyor. Çardaklı iş adamları derneğe katkı sunmadıklarından dolayı  Derneğin bütün giderlerini ben ve yönetim kurulu arkadaşımla birlikte karşılıyoruz. Bu nedenle herkesi Çardaklı Köyü Derneğine karşı duyarlı olmayı davet ediyoruz.

Burhan AYDIN/Esenyurt/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çardaklı, köy, Dernek, Başkanı, Toprak, Güçlü, Bir, Topluluk, Olcağız.,
Yorumlar
Haber Yazılımı