Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 18:01
 
CHP Gökçek'e sahip çıktı! AKP, CHP’ye tepki gösterdi
Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa edeceği yönündeki iddialar, Belediye Meclisi'nde CHP ve AK Parti grupları arasında sert tartışmalara neden oldu.
Ankara Haberi
CHP Gökçek'e sahip çıktı! AKP, CHP’ye tepki gösterdi

CHP'liler, "Böyle bir anlayışı asla kabul edemiyoruz" sözleriyle Melih Gökçek'e sahip çıkarken, iddialar üzerinden hamle yapıldığını savunan AK Parti'liler ise "Bulanık suda balık avlama siyaseti yapmayın" sözleriyle tepki gösterdi.

Ekim ayı görüşmelerine bu akşam başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ana gündemi, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili istifa iddiaları oldu. Gökçek'in katılmadığı toplantıda CHP ve AK Parti grubu arasında tansiyon zaman zaman yükseldi.

CHP: İSTİFA KISTASLARI NEDİR

CHP grubu adına söz alan CHP Grup Başkan Vekili Doğan Yılmazkaya, Gökçek'e sahip çıktığı konuşmasında özetle şunları söyledi: “Türk demokrasi tarihinde AK Parti yeni bir yöntem geliştirdi, seçilmişleri istifaya zorlamak. Halkın seçtiği ve adına milli irade dediğimiz bu olguyu farkında olmadan yok ediyoruz. Belediye başkanlarını istifaya zorlamak o insanları hem şaibe altına sokmak hem de toplum nezdinde sicillerini karartmak değil midir. İstifaya zorlama kıstasları nedir bunu gerçekten öğrenmek istiyoruz. İstifaya zorlanmış belediye başkanları FETO'cu mudur, yolsuzluk mu yapmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Gökçek'e, sahip, çıktı!, AKP,, CHP’ye, tepki, gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği