Haber Detayı
23 Ağustos 2016 - Salı 10:19
 
Çimendağ’ın Ölümünün Ardından Kale Yoluna Bariyer Yapılıyor
Kars’ta Pazar günü kaleye çıkan arka yolda, AFAD Şube Müdür vekili Fuat Çimendağ’ın aracıyla şarampole yuvarlanarak hayatını kaybetmesinin ardından Valilik ve ilgili kurumlar harekete geçti.
Kars Haberi
Çimendağ’ın Ölümünün Ardından Kale Yoluna Bariyer Yapılıyor

Kars’ta Pazar günü kaleye çıkan arka yolda, AFAD Şube Müdür vekili Fuat Çimendağ’ın aracıyla şarampole yuvarlanarak hayatını kaybetmesinin ardından Valilik ve ilgili kurumlar harekete geçti.

 

Tacettin DURMUŞ / KARS/Serhat Birikim

 

Kars Valisi Rahmi Doğan düzenlediği basın toplantında, Kars Kalesinin şehrin en güzide yerlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, kalenin aynı zamanda şehre en hakim bir noktada olduğunu hatırlattı.

 

Kalenin her gün ziyaretçi akınına uğradığını ve orada bir kafe olduğunu da söyleyen Vali Doğan, kaleden Kars’ın tamamın göründüğünü ifade etti. Kaleye giden Dereiçi yolunda bir takın sıkıntıların olduğunu bildiğini de söyleyen Vali Rahmi Doğan, bugün Karayolları, Belediye ve İl Özel İdaresi yetkilileriyle bir araya gelerek, konunun gündeme alınacağını açıkladı.

 

Kars Kalesine çıkan Dereiçi yolu güzergâhının bariyerlerle çevrelenmesi için daha önce çalışmalar başlatıldığını da açıklayan Vali Doğan: “Ben de kaleye ilk çıktığımda bu sorunu fark kettim, TOKİ ile kaleyi birleştiren bir ara yol var. Bu yolu daha hazır hale getirilerek, en azından kış aylarında kaleye çıkışların bu yoldan yapılması için bir çalışma başlattık. Belediyemiz ve İl Özel İdaremiz ile birlikte bu yol çalışmasına başladık ve hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışacağız. Ama Dereiçi olarak bildiğimiz yol ile kaleye çıkışın bir görselliği var. Dolayısıyla o yolu da kullanmamız gerek. Bu konu ile ilgili olacakta Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle görüşüp yol kenarına bariyer yaptırarak yolun güvenliğini sağlayacağız. Yaz aylarında bu yolun kullanılmasının daha da uygun olacağını düşünüyoruz. Bugün ilgili kurum müdürlerimiz ile bu konuyu görüşeceğiz.”dedi.

 

FUAT ÇİMENDAĞ’IN ARACI KALEYE ÇIKAN YOLDAN AŞAĞI YUVARLANDI

 

Geçtiğimiz Pazar günü Kars İl Arama Kurtarma (AFAD) Müdürlüğü'nde görevli Fuat Çimendağ, Kaleye çıkan yoldan otomobiliyle uçurumdan aşağı yuvarlanaral olay yerinde hayatını kaybetmişti. Çimandağ'ın kullandığı otomobil, kontrolden çıkarak yüzlerce metre yamaçtan aşağıya yuvarlanarak, bir ağaca çarparak durabilmişti.

 

Öte yandan Kars Kalesi arkasında hafta sonu değerlendirmek üzere giden vatandaşlar ağaca takılmış Çimendağa’a ait aracı görerek polis ve 112'yer haber vedi. Olay yerine gelen 112 ekipleri ve polis, AFAD İl Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Şube Müdür vekili Fuat Çimendağ'ın içerisinde bulunduğu aracın içerisinde cansız şekilde buldu.  Olay yerine gelen AFAD İl Müdürü Oktay Aygan, UMKE ekipleri, Acil Servis Sağlık ekipleri, yaptığı incelemede Çimendağ'ın boynuna emniyet kemerinin dolanması sonucu olay yerinde hayatını kaybettiğini tespit etmiş ve Çimendağ'ın cansız bedeni olay yerinden Harakani Hastanesi morguna kaldırılılmıştı. 

Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: Kars’ta, Pazar, günü, kaleye, çıkan, arka, yolda, AFAD, Şube, Müdür, vekili, Fua
Yorumlar
Haber Yazılımı Sponsor : Gerçek Bilgiler | ice therapy nedir?