Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 01:07
 
Davutoğlu, Gelecek Partisinin Esenyurt Kongresinde Erdoğan'a yüklendi
Esenyurt Gelecek Partisi Ilçe Başkanlığının1. Olağan Kongresinde konuşan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumluluğu bizatihi Erdoğan’ın omuzundadır; çünkü çevresini bu cuntacı odaklarla dokuyan da bizzat kendisidir" dedi.
İstanbul Haberi
Davutoğlu, Gelecek Partisinin Esenyurt Kongresinde Erdoğan'a yüklendi

Esenyurt Gelecek Partisi Ilçe Başkanlığının1. Olağan Kongresinde  konuşan  Ahmet Davutoğlu, "Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumluluğu bizatihi Erdoğan’ın omuzundadır; çünkü çevresini bu cuntacı odaklarla dokuyan da bizzat kendisidir" dedi.

            Esenkent Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosunda  salonunda  3 bine yakın vatandaşa seslenen   Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; "28 Şubat’ta yerlerde sürüklenenlerin, hapislere girenlerin, okullardan atılanların kurdukları Şehir  Üniversitesi, "Bizzat Tayyip Erdoğan tarafından zorbalıkla kapatıldı” "Bu kirli karara imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta muhafazakar-dindar kesimler olmak üzere bütün topluma 'Ya boyun eğeceksiniz ya da tasfiye olacaksınız' mesajı vermeye çalışıyor" diye konuştu.

            İşte bugün burada her dönemde milletin gelecek meşalesinin yandığı İstanbul’da en büyük ilçemiz Esenyurt’tayız.  Diyen Davutoğlu, Her türlü baskıya, ambargoya, yasaklara ve tehditlere rağmen dimdik ayaktayız. Gözümüz geçmişe ve arkaya değil, geleceğe ve ufka bakıyor. dedi

İLÇE BAŞKANI VEYSEL KARATAY TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE ESENYURT'TAN IŞIK TUTACAĞIZ

           Ustan sunucu Muhammed Alpaslan'ın sunduğu,  Rafat Ilgaz Anfi Tiyatro'da gerçekleşen Divan Başkanlığını  Metin Karakaş'ın yaptığı Gelecek Partisi Esenyurt ilçe kongresi Kongresinde konuşan  Kurucu İlçe Başkanı Veysel Karatay'ın tek liste ile girdiği kongrede başkan seçildi
            Kongrenin açılışında konuşan Gelecek Partisi Esenyurt mevcut ilçe Başkan Veysel Karatay,  Genel kurula yoğun katılımlarından dolayı başta Genel Başkan Davutoğlu'nu  Eşi Sare Davutoğlu'na, Gelecek partisinin kurucularına  İstanbul il bşakanı ve  39 İlçe başkanına,  Esenyurt hakkına teşekkür etti.

            Karatay; " Göreve geldikten sonra hızlı bir şekilde teşkilatlanmamızı kurduk. Son günlerde Gelecek Partisi'ne umudun arttığını ben şahsım adına söyleyebilirim" dedi. İnsanların kendilerinden beklentileri olduğunu dile getiren Karatay, "İnsanlardan bizim kardeşliği tesis edeceğimize inanıyor. Türkiye'nin barışa ve kardeşliğe ihtiyacı var. Birlikte yaşamak kadar güzel bir şey yoktur. İstanbul'un başkenti Esenyurt'tan  Türkiye'nin geleceğine ışık tutacağız dedi.

İL BAŞKANI İSA MESİH ŞAHİN; TÜRKİYE'nin GELECEĞİ İÇİN  YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYDUK
            Daha sonra mikrofona davet edilen Gelecek Partisi İl Başkanı İsa Mesih Şahin, "Gelecek Partisi İstanbul Teşkilatı olarak büyük bir onur yaşıyoruz. Kısa bir zaman içersinde teşkilatlanmamızı yaparak, ilçe kongrelerimize başladık" dedi. "Ben Esenyurt'tan bütün İstanbul'a diyorum ki Gelecek Partisi adım adım iktidara yürüyor. Bizim hayallerimiz var" diyen Şahin, "Zengin fakir ayrımı olmayan bir Türkiye hayalimiz var. Hayallerimiz için korkusuzca mücadele etmeye devam edeceğiz. İnandığımız değerler uğrun dün korkmadık yarın da korkmayacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar doğru bildiğimiz yoldan asla dönmeyeceğiz. İlkelerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Düşmanlık siyasete yapanlara inat biz kardeşlik türküleri söyleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU: ERDOĞAN’IN DİNDAR KESİME MESAJI ‘YA BOYUN EĞ YA DA TASFİYE OL’

            Başbakan Davutoğlu sloganlarıyla  mikrofona davet edilen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin 1. Esenyurt Olağan Kongresi'nde halka seslendi.

            Gelecek Partisinin Esenyurt Kongresinde İlçe Başkanı Veysel Karatay'a İl Başkanı  Mesih İsa Şahin'e ve Esenyut Halkına  Teşekkür eden, Davutoğlu, Şehir Üniversitesi'nin Cumhurbaşkanlığı kararıyla kapatılmasıyla ilgili sert ifadeler kullandı.

            “Türkiye'yi yönetenlerin iktidarda kalmanın dışında başka bir gündemleri bulunmamaktadır” diyen Davutoğlu, “Çarşamba günü, bir gece yarısı kararıyla, Türkiye'nin en kaliteli eğitim kurumlarından birinin, Şehir Üniversitesi'nin kapısına kilit vurdular, 28 Şubat'ta yerlerde sürüklenenlerin, hapislere girenlerin, okullardan atılanların kurdukları bir üniversite bizzat Tayyip Erdoğan tarafından zorbalıkla kapatıldı” dedi

            Davutoğlu,  Bu zalimliği, gaddarlığı, vicdansızlığı niye yaptılar biliyor musunuz? Bu kirli karara imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta muhafazakar-dindar kesimler olmak üzere bütün topluma şu mesajı vermeye çalışıyor: Ya boyun eğeceksiniz ya da tasfiye olacaksınız.

            İktidar ve 28 Şubatçı ortaklarının Türkiye'si adaletsizliğin, hukuksuzluğun ve zorbalığın olduğu bir Türkiye'dir. Herkes kendilerine biat etsin istiyorlar. Farklı bir düşünce serdedilmesine, farklı bir görüş bildirilmesine tahammülleri yok.

            Farklı bir düşünceniz, görüşünüz, bağımsız bir yapınız varsa tehdit görülürsünüz ve cezalandırılırsınız. Peki kardeşlerim, sizlerin huzurunda bir kez daha soruyorum: Siyasi rekabetin de bir ahlakı ve namusu yok mu?

            Sizi kötülük yapmaktan alıkoyacak hiçbir değeriniz kalmadı mı? İktidarınızı korumak için her şeyi mubah mı görmeye başladınız?

* AK Parti'ye gönül vermiş kardeşlerimin bu yaşananlar karşısında içlerinin kan ağladığını biliyorum. Binlercesinin çocuklarının okuduğu Şehir Üniversitesi'nin kapatılmasını Cumhurbaşkanı en başta onlara açıklayamaz.

            Ama geldiğimiz nokta herkesin başını ellerinin arasına alıp düşünmesini gerektiriyor. Artık “cumhurbaşkanı iyi ama çevresi kötü” aldatmacasının daha fazla savunulacak hali kalmamıştır.

            Türkiye'deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumlusu bizatihi Erdoğan'dır; çünkü çevresini bu odaklarla dokuyan da bizzat kendisidir. İktidarın yolu da, yol arkadaşları da ortada. Milletimiz olan-biteni engin ferasetiyle görüyor.

“TAKTİK SESSİZLİK BENİ ÜZDÜ”

            Şehir Üniversitesini kapatma kararı aslında özgüven ve birikimden yoksun olanların nitelikli kaliteye düşmanlıklarının eseridir” diyerek eleştirilerini sürdüren Davutoğlu, şunları kaydetti:

            Kendi birikimine güvenemeyen ve özgüvenini kaybeden otoriter yöneticiler iki yolu tercih ederler: Senden daha nitelikli olanları ya tasfiye et ya da boyun eğdir! Bugün olan da budur.

            Şehir Üniversitesi’nin kalitesi onları korkuttu. Zannediyorlar ki kalite standardı ortadan kalkınca kalitesizlikleri görünmez olur. Mesela sıfır makaleli rektörlerin olduğu bir ortamda cehaletin örtülmesi daha kolaydır diye düşünüyorlar.

            Ama beni asıl üzen, daha önce nitelikleri ve şahsiyetleri ile tebarüz etmiş, benim de şahsen tanıdığım YÖK üyelerinin, akademi mensuplarının, milletvekillerinin, sivil toplum temsilcilerinin bilge lider Alija'nın yakındığı ‘taktik sessizliği’ tercih etmiş olmalarıdır.

“KAPATMA ALIŞTILAR, HER ŞEY BEKLENİR”

            “Gelecek Partisi olarak, terk edilen her değeri tekrar yaşatacak, yıpratılan her kuruma yeniden itibar kazandıracak, tasfiye edilmeye çalışılan her geleceği aslına ve zamanın ruhuna uygun şekilde bir kez daha ihya edeceğiz” diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

            Geçen hafta Erdoğan sosyal medyanın kendileri için ne kadar önemli olduğunu anlatıyordu gençlere. Hani şu Türkiye ‘dislike’ rekoru kıran konuşması. Üzerinden dört gün geçti, aynı Erdoğan sosyal medyayı, Youtube'u kapatacağız dedi.

            Kapatmaya alıştılar bunlar. Kapatmadan duramıyorlar. Youtube'u, Twitter'ı, Instagram'ı kapatabilir misiniz? Sizden her şey beklenir. Ülkeyi kabile devleti, aile devleti aklıyla yönetenlerden her şey beklenir.

“YASAL BOŞLUK YOK İNİSİYATİF FARKLILIĞI VAR”

            Peki, rahatsızlık ne? Niye sosyal medyayı kapatmayı gündemlerine aldılar? Bir yasal boşluk mu var? Hayır, bu platformlarda suç işleyenlerle ilgili hiçbir yasal boşluk yok.

* Yeni bir düzenlemeye de ihtiyaç yok. Suç işleyenler çok rahatlıkla yakalanıp cezalandırılabiliyor. Doğru, iktidarın trolleri, arsızları, çeteleri sırtlarını devlete dayayarak rahatça sayıp sövebiliyorlar.

             Onlar hakkında hiçbir yasal işlem başlatılmıyor, ellerini kollarını sallayarak karakter suikastı yapmaya devam edebiliyorlar. Ancak iktidarı rahatsız eden herkesle ilgili hemen yasal işlem başlatılıyor. Ortada bir yasal boşluk yok, inisiyatif farklılığı var. Bu yüzden, amacınız, hedefiniz belli.

“SIRA SOSYAL MEDYADA”

            Geleneksel medyayı kontrolünüz altına aldınız. Kimin konuşacağını, neler konuşulacağını sizler belirliyorsunuz. Geleneksel medya kanallarında sizi rahatsız edecek hiç bir konuşma, hiçbir haber yapılamıyor.

            Ama sosyal medya platformlarını kontrolünüz altına alamıyorsunuz. Mesajları, haberleri, kişileri engelleyemiyorsunuz. Sizi asıl rahatsız eden bu.

            Sizden başka kimse konuşmasın, sizin fikirleriniz, görüşleriniz dışında hiçbir görüş ortaya konulmasın istiyorsunuz. Sosyal medyadan rahatsızlık duymanızın temel sebebi bu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Davutoğlu,, Gelecek, Partisinin, Esenyurt, Kongresinde, Erdoğan'a, yüklendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı