Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 19:29
 
Derman Çarşısı Esenyurt'luların Umut Kapası Oldu
Sosyal belediyecilik anlamında örnek bir projeye imza atan Esenyurt Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmak amacıyla hayata geçirdiği Derman Çarşısı, Esenyurt halkının umudu durumda.
İstanbul Haberi
Derman Çarşısı Esenyurt'luların Umut Kapası Oldu

Sosyal belediyecilik anlamında örnek bir projeye imza atan  Esenyurt Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatmak amacıyla hayata geçirdiği  Derman Çarşısı, Esenyurt halkının umudu durumda.

            Esenyurt Belediyesin 14.01.2020 tarihinde açılışını yaptığı Derman Çarşısı’nda htiyaç sahibi vatandaşlara gıdadan, giyime, sünnet kıyafetlerinden, oyuncaklara,  gelinlikten okul ihtiyaçlarına, temizlik ürünleri oyuncak, ayakkabı gibi  çok sayıda ürün ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak ulaştırılmaya devam ediyor.

            Esenyurt halkına  daha iyi hizmet etmek her mahalleliye daha yakın olması  için Derman Çarşısı'nın aynısından 4 tane çarşı daha yapılacağı bilgiler arasında.

             Ziyaretimizde sorularımızı yanıtlayan  Derman Çarşısı sorumlusu Cahit Karakoç ve Yosma Yılmaz, Esenyurtlu aileler  ücretsiz bir şekilde ihtiyaçlarını burada karşıladıklarını söylediler.

            Ürünlerin bir bölümünü belediyenin ekonomik imkanlarıyla, bir bölümünü de bağış yolu ile tedarik edildiğini söyleyen Derman Çarşısının sorumlusu  Cahit Karakoç;  Bize gelen her Esenyurt'lu  ihtiyaçlarını aldıktan sonra evine mutlu dönüyorlar. Esenyurt halkına bu mutluluğu  yaşatan başta Esenyurt Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkut ve bağışçılara teşekkür ettiğini dile söyledi.

Burhan AYDIN/Esenyurt/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Derman, Çarşısı, Esenyurt'luların, Umut, Kapası, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı