Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 16:05
 
Doç. Dr. Eray Atalay, Hekim Olarak Hizmet Edecek
Doç Dr. Eray Atalay, herkes siyasetçi olur ama hekim olamaz bu yüzden halkına hizmetimi hekim olarak sürdürecek.
Gündem Haberi
Doç. Dr. Eray Atalay, Hekim Olarak Hizmet Edecek

  Doç Dr. Eray Atalay, herkes siyasetçi olur ama hekim olamaz bu yüzden halkına hizmetimi hekim olarak sürdürecek.

            Sosyal medyada hakkında Ardahan Milletvekili adayı olarak geçen Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim görevlisi ve Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye bölüm başkanı Doç. Dr. Eray Atalay, herkes siyasetçi olar ama hekim olamaz. Bu yüzden halkıma  hekim olarak hizmet etmeye devam edeceğini duyurdu.

            Halk adamı din, dil, ırk, ayrım yapmadan hekimlik görevin layıkıyla yapıp halkın gönlüne ismini yazdıran Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim görevlisi ve Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye bölüm başkanı Doç. Dr. Eray Atalay, siyasete yapmayacağını açıkladı.

ARDAHANLI AKRABA,DOST VE HEMŞEHRİLERİMİZ

Son günlerde bazı basın ve yayın organlarında Kafkas üniversitesi tıp fakültesinde doktor olarak görev yapan  Doç. Dr. Eray ATALAY hakkında "siyasete hazırlanıyor" diye haberler çıkması doğrultuda da bir siyasi partiyle temas kurduğu iddia edilmiştir.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Doç.Dr. Eray Atalay hoca memleket sevdalısı bir hekimdir.Memleketine hekim olarak hizmet etmekte büyük bir sevinç ve onur duymaktadır.

Doç. Dr. Eray Atalay hocanın dişiyle, tırnağıyla yaptığı gönülden hizmetlerin -siyasi kaygılarla yapılmış- algısının oluşmasında da aile olarak büyük rahatsızlık duymaktayız.Ben ve kardeşlerim hiç bir zaman siyaset düşünmedik.

Yaptığımız tüm hizmetleri önce Allah rızası için,sonra da halkımızın yararı için yaptık.Eray hocanın şimdi yaptığı ve bundan sonra da yapacağı hizmetler bu minvalde değerlendirilmelidir.

Bazı kesimler Doç. Dr. Eray Atalay  hocanın siyasete girmesini istese de biz Doç Dr. Eray Atalay hocanın memlekete hekim olarak hizmetlerinden yanayız.

 Bugün Ardahan'a milletvekili olarak hizmet edecek onlarca aday bulabilirsiniz.Fakat o zor coğrafyada Doç Dr. Eray Atalay hoca gibi hizmet edecek ikinci bir hekim bulamazsınız.Yani memleketin Eray hocaya milletvekili olarak değil, hekim olarak ihtiyacı vardır.

 Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var.Ardahan siyasetinde,kolay yetişmeyen,o zor coğrafyada ve zor ortamda hiç bozulmayan,genel siyasette kişiliğinden, karakterinden ve duruşundan zerre taviz vermeden dik duran ve memlekete hizmet etmek için gecesini gündüzüne katan değerli vekilimiz Prof. Dr. Orhan ATALAY'ın varlığı siyaset olarak bize yetiyor,  artıyorken böyle bir şey düşünmek yersiz ve yararsız olacaktır.

Tüm dost,akraba ve hemşehrilerimize saygılarımla...

Aile adına Canip  ATALAY

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doç., Dr., Eray, Atalay,, Hekim, Olarak, Hizmet, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı