Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 15:11
 
Engelli Çiğdem GÜLTEKİN'nin Yolunu Neden Açılmıyor?
Ardahan ili Göle İlçesi Okçu köyünde yaşayan engelli Çiğdem GÜLTEKİN'nin evine giden kadastro yolu şahsi kişiler tarafından işgal edince, ambülans gelip alamayınca mağduriyet yaşanıyor.
Gündem Haberi
Engelli Çiğdem GÜLTEKİN'nin Yolunu Neden Açılmıyor?

 Ardahan ili Göle İlçesi Okçu köyünde yaşayan engelli Çiğdem GÜLTEKİN'nin evine giden kadastro yolu şahsi kişiler tarafından işgal edince, ambülans gelip alamayınca mağduriyet yaşanıyor.

ENGELLİ ÇİĞDEM GÜLTEKİN'NİN YOLU KAPANDI OKÇULULAR SEYREDİYOR

            29 Ağustos 2019 tarihinde "Engelli Kızın Umut Yolu Neden Açılmıyor" başlıklı haberimizden sonra tam  bir yıla yakın zaman geçmesine rağmen yetkililer yolu halen açmamaları bölgede üzüntüyle karyılandı.

            Yolu açılmaması ve engelli Çiğdem GÜLTEKİN'nin mağduriyetinin devam ederken Okçu köyü halkı bu önemli konuyu çözmemesi merak konusu oldu.

            Devlet ve yerel yöneticiler engelliler vatandaşlar için  üst geçitlere asansör ve otobüslere binmek için özel merdivenler gibi  bir sürü hizmet verip sahiplenirken hayatın her alanında duyarlı olark bilinen Okçu köyü halkı engelli Çiğdem GÜLTEKİN'nin yolunun açılması için neden sessiz kalıyor buda merak konusu oldu.

YETKİLİLER SÖZ VERDİ AMA YOLU AÇMADILAR?

          Konu hakkında  Serhat Birikim Gazetesine açıklamalarda bulunan engelli Çiğdem GÜLTEKİN'nin abisi  Okçu Köyü Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan GÜLTEKİN,Sıkıntılar içersisinde engelli bir şekilde yaşamını sürdüren benim mazlum bacımın kadastro yolunun bir kısmın abarakalar yapılması ve diğer kısmına tarla ekildiği için yol kapalı olduğundan dolayı ambulans gelip alamıyor. Bu nedenle bir sürü sıkıntı çekiyor diyerek konuşmaların şöyle sürdürdü;

            Ben bu konuyu Okçu köyü Dernek Başkanıyla Göle kaymakamlığı ve Ardahan Valiline kadar taşıdık. Her görüştüğüz yetkili gelip yerinde görüp yol açacaklarını söylediler. Ama bu güne kadar ne gelen ve nede giden oldu

            Köyümüzün tapusunda kadastro yolu. Ama yolun üzerine birisi baraka yapmış, birisi tarla ekmiş, Birisi akraba ilişkilerinden dolayı engellemeleri Bu yolu açılmasına duyarsız kalmak insanlığa, komşuluğu, akrabalığa hemşehriciliğe yakışan bir durum değildir.

ŞİMDİ YOL TAMAMEN KAPATILDI

            Bacılarım Şimdiye kadar amcalarımızın evin arısında bir yolu kullanıyorlardı. 26 Haziran'da eve giden kardeşlerim yolun tamamen kapatıldığın görünce bacılarım itiraz etmişler. Tartışa sonucu amcamın çocukları fili saldırıda bulunmuşlar. Şu an itibariyle olay Göle jandarma karakolunda intikal edilmiş durumda.

            Şimdi buradan sesleniyorum;  Okçu köyü Muhtarına,  Yolu tarla olarak kullanıp kapatanlara,  Yolun üzerine baraka yapanlara bu haksızlığı bilen  e sessiz kalan Okçu köylü halkına. sizin bir engelli bacılarınızın yolu kapatılsaydı ben gider o yolu açana kadar orada yatar ve yolu açtırırdım.

            Bir yıldır buradan feryat ediyoruz. Ne devlet, ne yerel yöneticiler nede Okçu köyü halkından bir destek alamadığımız için Çiğdemin umut  ve yaşam yolları hep kapalı kaldı.

       Ayten ALKAŞI/Balkan Birikim Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelli, Çiğdem, GÜLTEKİN'nin, Yolunu, Neden, Açılmıyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı