Haber Detayı
12 Ağustos 2016 - Cuma 21:40
 
Erdoğan’ı ‘Parlatan’ Ardahan’lı Yaşamını Yitirdi
Gündem Haberi
Erdoğan’ı ‘Parlatan’ Ardahan’lı Yaşamını Yitirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, İstanbul Belediye Başkan adayı olarak Necmettin Erbakan'a tavsiye eden ve Cumhurbaşkanlığına kadar giden yolda yıldızını parlatan, Milli Görüş'ün ilk asker kökenli yöneticisi Ardahan Hoçvan'lı emekli albay Kerem Avşar hayata veda etti. Avşar, Karşıyaka Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Ardahan Hoçvan'lı 87 yaşındaki Kore gazisi Kerem Avşar, Erdoğan'ı dönemin Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan'a tavsiye eden isim olarak biliniyor. Erdoğan önce RP İstanbul İl Başkanı olmuş ardından Erbakan tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapılarak seçimi kazanmıştı. Erdoğan, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olduğu dönemde zaman zaman Avşar ile görüşmüş ve yaşlı adamın kimliği merak konusu olmuştu.

avşar

1980 Askeri darbesi öncesi de Milli Selamet Partisinde görev alan Avşar, Milli Görüş hareketinin Lideri Necmettin Erbakan'ın da yakın çalışma arkadaşları arasındaydı. Avşar Refah Partisi'nden milletvekili adayı da oldu. Avşar'ın oğlu beyin cerrahı Fatih Mehmet Avşar ise 7 Haziran seçimleri öncesinde AKP'den aday adayı olmuştu.
Kerem Avşar'ın cenaze törenine, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ulaştırma Bakanı Ahmet Aslan, Saadet Partisi YİK Üyesi Şevket Kazan, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Avşar'ın vefatı üzerine ”Camianın ağabeylerindendi. Merhum liderimiz Necmettin Erbakan Hocamızın yakın çalışma arkadaşıydı. Kişiliği, hayatı ve mücadelesi ile her zaman örnek oldu” dedi.

Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı