Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 22:05
 
Esenyurt’ta Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı
Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt yaptığı konuşmada “Eğer bir belediye başkanı ve öğretmen çocuğuysam onun sayesindedir” dedi.
İstanbul Haberi
Esenyurt’ta Atatürk sevdiği şarkılarla anıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Eğer bir belediye başkanı ve öğretmen çocuğuysam Atatürk'ün sayesindedir” dedi

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk, vefatının 81. yıl dönümünde sevdiği türkü ve şarkılardan oluşan bir konserle anılırken Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt yaptığı konuşmada “Eğer bir belediye başkanı ve öğretmen çocuğuysam onun sayesindedir” dedi. Esenyurt Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81, yıldönümü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. Esenyurt Belediyesi Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun sahne aldığı konserde Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler seslendirildi. Erol Olçok Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve çok sayıda Esenyurtlu katıldı. Konserde Fikrimin İnce Gülü, Vardar Ovası, Çökertme ile Gülnihal gibi şarkı ve türküler okundu. Konserde bir konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve hasretle andıklarını belirterek “ Onunla ilgili konuşabilmek benim için büyük bir onur. Çok büyük bir kişilik ve söylediği her şey bugün bir bir çıkıyor. Çünkü hiçbir şeyi sadece kitaplardan öğrenmemiş, barışı savaştan öğrenmiş. Birlik ve beraberliğin önemini vurgulamış. Ben bir Cumhuriyet çocuğu olarak kendisine sonsuz minnettarım. Eğer bir belediye başkanı ve öğretmen çocuğuysam onun sayesindedir. Atatürk’ün bize yüklediği asıl sorumluluk, bilgilenmek, paylaşmak ve barış, kardeşlik içinde yaşamaktır” diye konuştu. 

Burhan AYDIN/Esenyurt/Serhat Birikim

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esenyurt’ta, Atatürk, sevdiği, şarkılarla, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Sponsor : Gerçek Bilgiler | ice therapy nedir?