Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 00:27
 
Esenyurt'ta Erzurumlu Dadaşlar İftar Yemeğinde Buluştular..
Esenyurt'ta Erzurumlu Dadaşlar İftar Yemeğinde Buluştular..
Erzurum Haberi
Esenyurt'ta Erzurumlu Dadaşlar  İftar Yemeğinde Buluştular..

Büyük Esenyurt Erzurum’lular iftarı büyük katılımla Yapıldı.

      Turan AKTÜRK/Serhatbirikim/istanbul

İftar proğramına sivil kuruluş ve resmi kuruluşlarında katılımı ile gerçekleşti

Erzurum sporun superlığe çıkmasında büyük etkısı olan Hakan Canbazoğlu bahs edildı ve penaltıları kurtarma anları Erzurum’lularla paylaşıldı.

Esenyurt Erzurum dernekleri başkanı halil Karatepe konuşma yaptı.

İl iftarları sırası Erzurum’a geldi. iftarımıza iştirak eden bütün siyasi ve STK’ lara ve Erzurumlulara teşekkür ettiler.Birlik ve beraberliğe vurgu yaptı.

 ‘’Erzurumlu amca’ya sorarlar amca nerelisin oda derki doyduğum yer mi? Yoksa doğduğum yer mi? Bir örnek vererek 

Erzurum dernekleri olarak ilk olarak üs kimlik olarak Esenyurt’umuza sahip çıkacağız . Sonra doğduğumuz yer Erzurum’un kültürüne ve törelerine sahip çıkacağız. Ve ilçe il derneklerinin bu kavrama önem vererek çatışmaların önüne geçileceğinin önemini anlattılar.

 İstanbul Akparti 3. bölge  Adayımız ve Hemşerimiz Murtaze ZENGİN konuşma yaptı.

Zengin Konuşmasında Erzurum’un öneminde ve güvenirliğinden bahsettiler. ilk kongrenin Erzurum’da olmasının önemini anlattı. Cumhurıyet’in temelleri Erzurum’da atılmış ve Dadaşın gücünün ne kadar etkili olduğu görülmüştür ve düşman denize dökülmüştür.

Ayrıca cumhurbaşkanımızın ilk mitingi Erzurum’dan başlatmasının ayrıca önemini vurguladı. Ve 24 haziran’ın önemini anlatarak konuşmalarına son verdi.

Penaltıları halka izeletıldi. Ve heyacan tekrar Erzurum’lulara yaşatıldı.

Hakan Canbazoğlu büyük tezehuratla sahneye çıktı. Erzurum spor da oynakmaktan büyük mutluluk yaşadığını ve Erzurumluları tanımaktan çok mutlu olduğunu söylediler.

Erzurum spor kulubu başkanı Ünsal KILIÇ bey konuşma yaptılar.yapılan yatrımları anlattılar.

Esenyurt Akparti ilçe Başkanı Yasir Çelik konuşmasında ;

Erzurumlara 16 nisan ’’He diyer’’sözüne 24 haziran da ‘’Durmak yok Yola devam ‘’ Sözünü vermelerini istediler.

MURAT ALA TEPE konuşmasını  büyük alkışlarla kürsüye geldi.

Söze başlarken ALLAHIN Selamı mağfireti nasıl ki biz burda huzur içerınde ıftarımız acıyorsak silahlı kuvvetlerimize gönderiyoruz. Burda huzur içerinde kutlama yapıyorsak güvenlik güçlerimize borçluyuz. Nasıl ki onlar vatanı koruyorsa bize Erzurumlular olarak oyle vatanımız ve milletimizi koruyoruz.Erzurumspor taraftarlarının tazehuratları oldukça uzun sürdü. Taraftara teşekkür ettiler.

Kıymetlı hemserılerim Erzurum’luysanız hayata 1:0 onde demektir.Erzurum’luysanız size guvenılıyor demektır.

Erzurumlusanız bır sorumluluğunuz var demektır. ALLAH kuranı kerımde ılk ayet oku demiştir.biz inanıyoruz kı Erzurumluyaya koru demiştir.Ülkemiizi canımız pahasına koruyoruz.Askerde de olsak koruyoruz.Nenehatun olarak koruyoruz. Başkada gidecek yer ve başka ülkemiz yoktur.Birlikten ve bereberlikten başkada yapacağımız bir şey yoktur. Allah birliğimize beraberliğimizee zeval vermesın.

’Bu ülkemizin sınırları dışında ağız salyaları akıtanlar var. Bizi birbirimize düşmemizi bekleyenler avuçlarını yalarlar.Bu ülkeden onlara yem çıkmaz.’’Malzeme çıkmaz başka kapıaya başka kapıya’’

Bir ayrıntıyı söyleyeceğim;Biz önce Erzurumluyuz sonra Türküz .Biz önce Erzurum’luyuz sonra Kürdüz.biz önce  erzurumlyuz sonra lazız.Dadaş’ta bir ırk değil bir sıfattır.bizim ayrımıız gayrımız yoktur.

‘’Bizler Erzurum’luyuz  verilen görevi elimızden geldiği kadar en iyı şekilde yürütececeğime namusum üzerine söz veriyorum.’’

Erzurumluları Erzurum’a sahip çıkmaya çağırdı.Erzurum sahipsiz kent değildir. dediler..

İftardan sonrada Yavuz Değirmenci’nın sunumu ıle eğlence proğramı yapıldı.Mevlevi kasidelerı söylendı.

 Cocuklara hedıye dağıtıldı.yarışmalar düzelendi.Bar ekibı ve Kenan Keskelen,  Türkücü Amir Amir ve ,Hakim Doğan ve Murat Balkuş ve şiir Ustası Sadrı Alışık siirler söylediler…

Murat Balkuş sunumu ile proğram renklendi.

Halk’la röportaj yaparak proğram sonlandırdık.

(Halil Karapınar beyin Basın bildirisi.)

MÜHTEŞEM BİR İFTAR PROĞRAMININ ARDINDAN 
Kıymetli hemşehrilerim kısa zamanda yaptığımız çağrılara canı gönülden ses vererek Cumartesi Turgut Özal Stadyumunda Esenyurt Belediyesi ile düzenlediğimiz iftara gelen binlerce hemşehrilerimize şükranlarımı sunarım. 
Esenyurt Erzurumlular Fedarasyonu olarak kısa sürede İstanbul'da Erzurum ve Erzurumluların adını her platformda başarıyla temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Rabbimize şükür ki bunun karşılığını da manen hemşehrilerimiz bize her zaman htiriyor. 
Her organizasyonumuzdan daha da güçlenerek daha da azimli daha bir motive olmuş şekilde çıkıyoruz Elhamdülillah. 
Daha önce Dernek Başkanımız, şimdi ise kendisinden her zaman gururla bahsettiğimiz Esenyurt Belediye Başkanımız Sayın Ali Murat Alatepe 'nin yürekten yaptığı katkılara minnettarız. Kendisinin Başta Esenyurt Halkına ve Türkiye siyasetine büyük bir kazanç olduğunu bir kez daha bu vesile ile belirtmek isterim. 
Yine sızlanmadan ,sabırla , emek emek her faliyetimizde canı gönülden çalışan Federasyon yönetimime,muhteşem bir teşkilatlanma örneği göstererek mahalle mahalle gezip, hemşehrilerimizi iftara davet eden Kadın Kollarımıza, güneşin altında saatlerce her alana koşan Gençlik kollarımıza,Bünyemizdeki Köy dernek başkanlarıma,Balıkesir il spor müdürümüz canımız Lokman Arıcıoğlu,ta Erzurum'dan gelip iftarımıza katılan BB Erzurumspor As Başkanımız Ünsal Kırac'a,Şampiyonluğumuzun kahramanı kalecimiz Hakan Canbazoğlu'na 
Esenyurt Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Yasir Çelik Başkanımıza,Meclis üyelerimize,il Dernekler birliği başkanımız Şerafettin Öztürk’e,İftarımıza renk katan Dadaşlar grubuna,STk Başkanlarımıza...
Kısaca uzaktan yakından bize katılan, bize, biz olduğumuz zaman ne kadar özel,ne kadar büyük ve ne kadar güzel olduğumuzu bir kez daha hatırlatan bütün hemşehrilerime Federasyonumuz adına canı gönlümden Teşekkür ederim .

Esenyurt Erzurum Dernekler 
Federasyonu Başkanı 
Halil KARAPINAR

Turan AKTÜRK/Serhatbirikim/istanbul

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esenyurt'ta, Erzurumlu, Dadaşlar, , İftar, Yemeğinde, Buluştular..,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı