Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 21:27
 
Esenyurtlu çocuklara hayvan severlik bilinci
Esenyurt Belediyesi, Hayvanları Koruma Günü’nde Esenyurtlu öğrencilere Modern Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde farkındalık etkinliği düzenledi.
İstanbul Haberi
Esenyurtlu çocuklara hayvan severlik bilinci

Esenyurt Belediyesi, Hayvanları Koruma Günü’nde Esenyurtlu öğrencilere Modern Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde farkındalık etkinliği düzenledi.

Ramazan TAN/Esenyurt/Serhat Birikim

Esenyurt Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklara hayvan sevgisi aşılayarak farkındalık oluşturdu. Veteriner İşleri Müdürlüğü, Modern Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, ilçe genelindeki okullardan 600 öğrenci katıldı.

Programa katılan çocuklar, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Belediye Başkan Yardımcısı Halis Şimşek ile birlikte onlar için hazırlanan fotoğraf sergisini ve barınağı gezdi.

 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde öğrencilerle bir araya gelen Başkan Bozkurt, Esenyurt’ta hayvanlar için yeni bir dönemin başladığını söyledi.

Başkan Bozkurt, “Bugün farkındalık günü, hayvanlar açısından farkındalık oluşturmak için buradayız. Dünya sadece bize ait değil, bizler birbirimizin hakkını gözeterek yaşarsak ancak yaşamın devamını sağlayabiliriz.

 O yüzden hayvanlarda en az bizim kadar bu dünyada yaşama hakkına sahipler, Allah onları da yarattı. Dolayısıyla onlarında hakkını koruma zorunluluğumuz var. Ama bu sadece bir zorunluluk meselesi değil, hayvanı seven insan, insan olmayı başarabilmiş insandır.

 Bu yüzden bunu severek yapmalıyız” dedi. Hayvanları sevmenin insanların gelişimi açısından da çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Bozkurt, “Esenyurt, huzurun, kardeşliğin, barışın şehri olacak.

Hayvanlar açısından yeni bir dönem başlıyor. Onlarda kendilerini daha özgür hissedecekler. Hep şunu söyledik, Esenyurt Türkiye’nin en mutlu şehirlerinden biri olacak, dolayısıyla hayvanlar olmadan bu mutluluk olmaz” diye konuştu.

Etkinliğe katılan çocuklar, onlar için hazırlanan palyaço gösterileri, yüz boyama etkinlikleri ve şişme oyun havuzlarında doyasıya eğlendi. Çeşitli ikramların yapıldığı etkinlikte, çocuklar sahneye alınarak hayvanlarla ilgili bilmeceler soruldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esenyurtlu, çocuklara, hayvan, severlik, bilinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı