Haber Detayı
01 Aralık 2019 - Pazar 00:14
 
Eski Belediye Başkanı Müteahhit’i iflasın eşiğine sürükledi
Ardahan İli Göle İlçesi Çok Amaçlı Toplum Merkezleri binasını yapan, ÇATOM’un Müteahhit’i İbrahim Budak Eski belediye Başkanı Akın İsmailoğlu’nu Göle’lilere şikâyet etti
İş Dünyası Haberi
Eski Belediye Başkanı Müteahhit’i iflasın eşiğine sürükledi

Ardahan İli Göle İlçesi Çok Amaçlı Toplum Merkezleri binasını yapan, ÇATOM’un Müteahhit’i İbrahim Budak Eski belediye Başkanı Akın İsmailoğlu’nu Göle’lilere şikâyet etti

Eski Belediye Başkanı Akın İsmabiloğlu, ÇATOM’un Müteahhit’i İbrahim Budak’ı İflasa sürükledi

ALLAH HAVALE EDİYORUM.

Sözüne güvenip onurluca yapıp teslim ettiğim Çatom’un dolayı param ödenmedi diyen Çatom’un Müteahhit’i İbrahim Budak, beni bilerek bu iflasın eşiğine sürükleyen Göle eski Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu’nu, İmar ve şehircilik Müdür vekili Bülent Kılıç’ı ve bütün sorumluları Allah havale ediyorum.

Seçimden sonra Seçilen yeni belediye Başkanı İlhan Gültekin’e Göle Belediye Başkanına talepte bulunduk. Diyen Budak, Göle yeni Belediye Başkanı İlhan Gültekin sizin dosyanız boş demesi büyük bir ihanetin içinde olduğundan dolayı çok üzgünüm

İSTE MAĞDUR MÜTEAHHİT İBRAHİM BUDAK’IN BASIN AÇIKLAMASI

2018 Mayıs tarihinden günümüze mağduriyetini yaşadığımız adı ÇATOM olan Göle halkının Hamam olarak bildiği yapımı yılan hikâyesine dönen yapının yapım aşamasında iken ilgili muta ahit benden ÇATOM’un yarım kalan yapımı için yardım talebinde bulundu.

            Bende konuyu o gün Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu ile görüştüm ÇATOM’un bitmesi için gerekeni yapacağımı fakat Müteahhit olarak Göle belediyesini tanıyacağımı arz ettim.

 BU İŞİ KABUL ETMEMİN SEBEBİ İSE YENİ ALMIŞ OLDUĞUM MÜTEAHHİT BELGEM İLE İŞ BİTİRME ALABİLMEKTİ.

 Gerek malzeme temini gerek ÇATOM’un yapımını gerçekleştiren ustaların ödemelerini yaptım sıra ödemeye gelince Göle belediye başkanı Akın İsmailoğlu ile görüştüm ödeme yapacağım biraz sabırlı ol şu anda Belediyesi’nin parası yok gerekeni yapacağım dedi.

 Uzun lafın kısası Çatom’un Müteahhit’in yapması gereken işleri yaptık ama hakkımız olan ödemeyi alamadım.

            30 Mart seçimleri olmadan önce birçok kez alacağımı talep ettiğimde dosyanızı hazırladım senin paranı ödeyeceğim denkleştirme bütçesini beklemiyorum paramız yok diyerek oyalayıp durdu bahaneler uydurdu.

Yerel seçimlerden sonra Göle belediyesine müfettişler geldi benimle de görüştüler Çatom un yapımı hakkında yapımına dahil olduğum için konu hakkında bilgi aldılar.

            Bende yaptıklarımı kendilerine anlattım. ÇATOM’un yapımına katkınız olmuş fakat sizin bir sıfatınız yok harcamayı siz yapmışsınız ödeme başkasına yapılmış sizin işiniz yeni belediye başkanına kalmış bir durum dedi.

 Bizde bizim dosyamız var diyip Göle Belediye Başkanına talepte bulunduk.

             Göle yeni Belediye Başkanı İlhan Gültekin sizin dosyanız boş dedi.

Bizde dosyamızı dilekçe ile bir nüshasını istedik.   Ama sonu hüsran çıktı

Çok uzun bir aradan sonra dosyamıza baktığımızda dosyamızın eksik yetersiz olduğunu gördük. Hatta dosyadaki fatura bile kaybolmuştu ve biz oyuna getirilmiştik.

Yaptığım araştırmalar sonucunda Müteahhit’e 970. 000TL ödeme yapılmış bunun yanı sıra 15 Martta 315.000 TL lik gizli ihale olmuş oysa ÇATOM’un anahtarı bende idi ve eski belediye başkanı beni yetkili yapmıştı.

Yeni seçilen Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin’in talep etmesi ile kendilerine teslim ettim. 

Ne var ki anahtar bende iken 15 Mart’ta ihale düzenleyip iş yapmadan belediyeden para almanın yolunu aramış birileri.

Geldiğimiz noktada bizi ÇATOM’un yapım işlerine dâhil eden yarım kalan işlerini yaptıran Göle Eski Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu oyalayıp yalanları ile aldatmış ve mağdur etmiş iflasın eşiğine sürüklemiştir

            Şimdi biz basın açıklaması ile bize yapılan haksızlığı Göle halkı ile paylaşmayı bir borç ve yükümlülük olarak görünüyoruz.

 Çünkü 2018 30 Mart yerel seçimlerinde birçok haksız mesnetsiz suçlamalarla karşı karşıya kaldım.

              Birileri hakkımızda büyük meblada paralar aldığımızı Göle halkına yaydı.

            Şu durumda ise bizim yaptığımız işleri ve mağduriyeti. Yeni Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin yakınlarda yapmış olduğu Esnaf toplantısında esnafın ÇATOM’un akıbetini sorduklarında ismimizi zikretmiş mağduriyetimizi dile getirmiş birçok arkadaşım bunu bize söylediler.

Bizde hakkaniyet noktasında mağduriyetimizi Esnaf toplantısında dile getiren Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin e hakkımızı ve haklılığımızı mağduriyetimizi dile getirdiği için kendisine teşekkür ediyorum.

            Siz değerli hemşehrilerimizle paylaşmış olduğum bu mağduriyeti bana yaşatan zarara uğratan bir nevi dolaylı yoldan iflasın eşiğine sürükleyen Göle eski Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu nu ve onun dairedeki işlerini takip eden İmar ve şehircilik Müdür vekili Bülent Kılıç’ı öncelikle sizlere şikâyet ediyorum.

Hakkaniyet noktasında konunun sonuna kadar kendim ve memleketimin adına takipçisi olmayı borç biliyorum.

Şanlıbey ALABAY/Göle/Serhat Birikim

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Belediye, Başkanı, Müteahhit’i, iflasın, eşiğine, sürükledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı