Haber Detayı
25 Eylül 2020 - Cuma 09:29
 
ETÜ, TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'nda iki ödül kazandı
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), TEKNOFEST kapsamında Tuz Gölü'nde düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'na, iki farklı kategoride başarı sağladı.
Erzurum Haberi
ETÜ, TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'nda iki ödül kazandı

 Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), TEKNOFEST kapsamında Tuz Gölü'nde düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'na, iki farklı kategoride başarı sağladı.

 Selami Küçükoğlu/Turan Akturk/Serhat Birikim/Erzurum

ETÜ'den yapılan açıklamada, Varda SkyTeam Uzay ve Havacılık Takımı'nın, yüksek irtifa kategorisinde Türkiye 3'üncüsü, orta irtifa kategorisinde ise ilk 10'a girmeyi başardığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yurt içi ve yurt dışı uzay ve havacılık alanındaki yarışmalarda üniversitemizi temsil eden fakültemiz öğrencilerinden oluşan Varda SkyTeam Uzay ve Havacılık Takımı, yüksek irtifa kategorisinde Türkiye 3'üncüsü, orta irtifa kategorisinde ise ilk 10'a girerek başarılarına bir yenisini daha ekledi. Varda SkyTeam geçtiğimiz yıllarda İstanbul'da, düzenlenen Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ndeki model uydu yarışmasına katılmış ve Türkiye 4'üncüsü olmuştu. Takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz."


 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ETÜ,, TÜRKSAT, Model, Uydu, Yarışması'nda, iki, ödül, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı