Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 21:46
 
GÖL ELİMİZDEN KAYIYOR
Çıldır Gölü...
Ardahan Haberi
GÖL ELİMİZDEN KAYIYOR

Çıldır Gölünün kıyı kenar çizgisinin çizilip özel yatırıma açılmasının sağlanamamısının yanı sıra etrafından var olan tek kamu kurumuna ait olan ÇMYO sosyal tesislerinin de kapanmasıyla birlikte Kars Valiliği Çıldır gölünü Kars Gölü haline getirilmesi için çalışma başlattı.

 

     Çıldır ve Ardahan´daki bürokratların hiç bir çalışma başlatmaması, başlatılan bungalov ev tesisisinde de ilerlemenin kaydedilememesi üzerine Kars Valiliği Çıldır Gölünün Arpaçay sınırları içerinde bulunan kısımlarına mesire alanları yapılması konusunda çalışma başlattı. 

     Kars Valisinin yanı sıra bütün ilçe kaymakamlarına bu yatırımlara destek vererek Çıldır Gölü kıyısına gelerek incelemelerde bulundu.

   Kars Valisi Rahmi Doğan, beraberindeki Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Selim kaymakamı Erdinç Dolu ile birlikte Çıldır Gölü kenarına gelerek mesire alanı ile tesislerin yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu.

   Vali Rahmi Doğan ve beraberindekiler, hayata geçirilecek proje üzerinde yetkililerden bilgi aldı. Doğan, Türkiye´nin en önemli göllerinden bir tanesi olan Çıldır Gölü´nün etrafında yapılması planlanan mesire alanı ve sosyal tesislerin projelerinin hazır olduğunu ve kısa süre de projenin hayata geçirileceğini belirtti.

   Çıldır Gölü kıyısında bir süre beraberindekilerle sohbet eden Vali Doğan, yaptığı incelemelerin ardından Kars´a döndü çıldır


Kaynak: Editör: Ayten Alkaşı
Etiketler: Çıldır, Gölü
Yorumlar
Haber Yazılımı