Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 12:33
 
Göle Dengeli Köyü Derneği, Baba Ocağını Yeşillendirecek
Göle Dengeli Köyü Derneği,“Bizimde bir dikili ağacımız olsun” kampanyasını başlattı
Kai-V-Der. Haberi
Göle Dengeli Köyü Derneği, Baba Ocağını Yeşillendirecek

Göle Dengeli Köyü Derneği,“Bizimde bir dikili ağacımız olsun” kampanyasını başlattı

Ardahan’ın en zengin orman ilçesi Göle’nin dengeli köyünde orman olmadığı için bir orman alanı kazandırmak için Ankara Derneği çalışmalara başladı.

Uçsuz bucaksız ovasıyla sulu arazisiyle önemli bir coğrafyaya sahip olan Ardahan İli Göle İlçesi (Abur) köyü yeşil ormanlara hasreti sona  erecek.

DENGELİ KÖYÜNÜ YEŞİLE ÇEVİRECEĞİZ

Biim De köyümüzde bir dikili ağıcımız olsun kampanyasını başlatan  Ankara  Ardahan İli Göle ilçesi dengele (Abur) Köyü Kültür ve Dayanışma Denek Başkana Zikri GÜLTEKİN; Dengeli köyünün topraklarının çok sulu arazi olmasından dolayı ekilen fidanların kısa sürede yetişeceği için  köye orman kazandırmak için yetkililerden destek istedi.

Serhat Birikim Gazetesine açıklamada bulunan Dengeli Köy dernek Başkanı Zikri Gültekin, Devlet ve vatandaşlar tarafından kesildiği için Ardahan ve Göle’den ormanların azalmasından dolayı dengeli köyümüzün yeşillenmesi için düğmeye bastığını söyleyerek konuşmalarını şöyle sürdürdü.

Son yıllarda yaşanan sel felaketlerinden sonra gerek devlet gerek halk orman alanlarını çoğaltılması için yoğun çaba göstermektedir.

Bu nedenle Dengeli köyünün bir orman alan yaratmak için Dernek yönetim kurulu olarak Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Sn. Orhan Atalay’ı ziyaret edep Köyümüzün ağaçlandırılması içi talepte bulunacağız

Olumlu bir cevap almamız halinde bir heyetle köye gidip Mezarlık, Okul ve Cami bahçelerinin dışında orman anlarını belirleyip Müracaatlarımızı yapacağız.

Eda DEMİR/Ankara/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle, Dengeli, Köyü, Derneği,, Baba, Ocağını, Yeşillendirecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı