Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 16:24
 
Göle Dernekleri, Ve Platform, Ormanların Kesimini Durdurulması İçin Hükümete Seslendiler
Bölgede Damgalanan ağaçların kesilmesine tepki gösteren Ardahan İli Göle ilçesi ve 32 köy Derneği ve Ormanların Kardeşliği Platformu, Ormanları kestirmemek yetkililere göreve davet ettiler.
Kai-V-Der. Haberi
Göle Dernekleri, Ve Platform, Ormanların Kesimini Durdurulması İçin Hükümete Seslendiler

Bölgede Damgalanan ağaçların kesilmesine tepki gösteren Ardahan İli Göle ilçesi ve 32 köy Derneği ve Ormanların Kardeşliği Platformu,  Ormanları kestirmemek yetkililere göreve davet ettiler.

            İstanbul Göle ilçe, Göle Köy Dernekleri ve Ormanların Kardeşliği Platformu, Göle Köprülü, Serinçayır, Çakırüzüm ve Okçu yaylasındaki kesimleri Durdurmak için Bölgede Basın açıklaması yapacak

GÖLE DERNEKLERİ VE ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU ORMANLARIN KESİMLERİNİN DURDURULMASI İÇİN HÜKÜMETİ  GÖREVE ÇAĞIRDILAR.

             Göle Çakırüzüm köyü Derneğinde  Ormanların Kardeşliği platformunun Düzenlediği toplantıda, Göle Köprülü'de, Göle Serinçayır Köyün'de, Göle Çakır Üzüm Köyü ve Göle Okçu köyünde damgalanan ağaçların kesilmemesini durdurmak için  Otobüslerle Göle'ye gitme kararı aldılar.

OKÇU YAYLASINDA  BAŞLAYAN KESİM DURDURULMALIDIR.

            Toplantıda Göle Okçu Köyü yaylasında başlayan kesimlerin acilen durdurulması için acil bir çağrıda bulunan Göle İlçe Köy Dernekleri ve Ormanların Kardeşliği Platformun yöneticileri, 10 Eylül'de İstanbul'dan otobüslerle hareket edecek, ilk basın toplantısını11 Eylül'de Okçu yaylasında  ağaçların kesim alanında yapılacaklar.

STK'LAR AK PARTİYE SESLENDİ ORMANLARIMIZI KESMEYİN

            08 Eylül'de İstanbul'da yapılan toplantıda söz alıp konuşan, Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ, Ormanların Kardeşliği Platformu Genel Koordinatörü Gazeteci Mustafa Küpeli, Göle Dernek Başkan Yardımcısı Tugay Kılıç, Göle Çalıdere Köy Dernek Başkanı Alirıza Bozkurt, Göle Çakırüzüm Köy Dernek Başkanı Erol Aydın, Göle Serinçayır Dernek Başkanı Serhat Deli, Göle Okçu Köyü Dernek Başkanı  Eren Küpeli, Göle Çobanköy Dernek Başkanı Korkmaz Rençber, Göle Gedik Köy Dernek Başkanı Remzi Hışır,  Göle Türkeşen Köy Dernek Başkanı Bülent Cürüh, Göle Arpaşen Köy Dernek Başkanı Halit Düz,  Göle Telleoğlu Köy Dernek Başkanı Önder Bulak ve adını yazamadığımız STK yöneticileri  100 yıldır devam eden son 2 yıldır mütahitlerin adeta katliam yaptıklarından dolayı azalan ormanların kesilmemsi için Ak Parti hükümetine seslendiler.

            İSTANBUL'DAKİ GÖLE VE KÖY DERNEKLERİ VE ORMANLARIN KARDEŞLİĞİ PLATFORMU, BÖLGEDEKİ ORMANLARIN KESİMİNİ DURDURMAK İÇİN  3 BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR        

            Geçen hafta Köprülü Canibek yaylasında yapılacak ağaç kesimlerin engellemek için İstanbul'da Köprülü Belde Derneği ve Ormanların Kardeşliği Platformu'nun yaptığı basın açıklamasından sonra aynı gün,  Serinçayir Köyünde Damgalanan ağaçların kesimlerini durdurmak Serin Çayır Derneği ve ormanların Kardeşliği Platformu 2 bir basın açıklaması yaptı. 08 Eylü'de Göle Çakırüzüm Köyü Derneğinde Göle İlçe köy Dernekleri ve Ormanların Kardeşliği Platformu, Göle'deki  Ormanların kesilmemesi için bir basın açıklaması yaparak yetkilileri göreve çağırdılar.

CUMA GÜNÜ GÖLE'YE HAREKET EDİLECEK

            2 saat süren toplantını sonunda bölgede damgalanan ormanların kesimlerini durdurmak için

            Köprülü'de, Serinçayır'da, Çakırüzüm'de ve Okçu köyün de birer basın açıklaması yapılması için  Cuma günü Otobüslerle Göle'ye hareket edecekler.

Burhan AYDIN/İstanbul/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle, Dernekleri,, Ve, Platform,, Ormanların, Kesimini, Durdurulması, İçin, Hükümete, Seslendiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı