Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 00:30
 
Göle Esenboğaz (Kelpikor), Dernekçilikte yeni bir sayfa açacak
Ardahan İli Göle İlçesi Esenboğaz (Kelpikor) Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği 2 ay sonra yapılacak 1.Olağan Genel kurul sürecini başlattı.
Kai-V-Der. Haberi
 Göle Esenboğaz (Kelpikor),  Dernekçilikte yeni bir sayfa açacak

Göle Esenboğaz (Kelpikor) Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Dernekçilikte Yeni Bir Sayfa Açacak
Aralık 2019 tarihinde kurulan ve 2 ay sonra iki katlı dernek binasının açılışını yaparak dernekçilik anlayışına yeni bir heyecan katan, Ardahan İli Göle İlçesi Esenboğaz (Kelpikor) Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği 2 ay sonra yapılacak 1.Olağan Genel kurul sürecini başlattı.
Derneğin Kurucu Başkanı Civan Nimet KOÇ ; ‘Başkan kavramını sadece ünvan olarak kullanan anlayışa karşılık Esenboğaz (Kelpikor) Köyü Derneği olarak tüm yönetim kadromuz, üyelerimiz, katılımcı ve köylülerimizle birlikte, ünvanların ötesine geçerek gelişime, modernleşme ve ilerleme ile iç içe geçmiş bir dernekçilik anlayışıyla bölgede yeni bir sayfa açacağız.’ dedi.
            Göle İlçesi Esenboğaz (Kelpikor) Köyünden İstanbul'a 500 ailenin göç ettiğini, 2000 in üzerinde nüfusun İstanbul’da yaşadığını dile getiren Kurucu Başkan Civan Nimet KOÇ; ‘örgütlü ve uzun ömürlü olmasını dilediğimiz süreci başlatıp, örnek bir dernekçilik yapmak için yoğun çaba göstereceğiz.’ dedi.
Serhat Birikim Gazetesinin İstanbul’daki merkezini ziyaret eden Esenboğaz (Kelpikor) Köyü Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Civan Nimet KOÇ; ‘Biz başkan olmak için derneği kurmadık, köyümüzün birlik ve beraberliğinin güçlü bir lobisi olması için kurduk, bu nedenle de olağan genel kurulda çok güçlü bir kadroyla yolumuza devam edeceğiz.’ dedi.
S. BİRİKİM: Uzun ömürlü bir dernekçilik yapacağınızı söylüyorsunuz.  O zaman nasıl bir dernekçilik hayal ediyorsunuz?
C.NİMET KOÇ: Bizim öncelikli hedeflerimizden biri, köylülerimiz arasında tohumlarını bu dönemde attığımız güven duygusunu ve samimiyeti yeşertmek olacak. Diğer yandan derneğimiz gönüllülük esasları çerçevesinde barış ve kardeşliği ön planda tutarak uyum içinde, köylülerimiz arasında kalkınma alanındaki zorlukları çözmek için mücadele edecek.
‘Nasıl bir dernekçilik hayal ediyorsunuz” sorusuna gelince; “Tabelalarda asılı sıradan bir dernek değil, gönüllere girebilen bir dernek olarak başarıyı arkamızdan sürükleyeceğimiz bir dernekçilik anlayışı ve hayaliyle çıktık yola.
ESENBOĞAZ (KELPİKOR) KÖYÜ DERNEĞİ MODERN ÖRGÜTLEMEDE ÖNCÜ DERNEK OLACAK
S. BİRİKİM: Dernek binasının açılışına köyün gençlerinin tamamına yakını katılmıştı. Gençler için neler söyleyeceksiniz?
C.NİMET KOÇ: Köyümüzün gençlerinin sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve mesleki gelişimine katkı sağlamak ve gençlerin toplumsal ve ekonomik yaşama aktif katılımına yönelik çalışmalar yapmak için yeni bir yol haritası belirleyeceğiz.
Bu hayallerimizin gerçekleştirilmesi için önce gençleri arkadaş, yoldaş, gardaş yapıp hemşehri bilinci oluşturarak, birlik olma, bir arada durma ve birlikte hareket etme kültürümüzü güçlendirerek  kısa zamanda herkesi kucaklamayı başarabilirsek, örgütlü gücümüz kendiliğinden güçlenecektir.
1. Olağan genel kurul sonrası değişen dünya düzenine ayak uydurmak kaydıyla Göle İlçesi Esenboğaz (Kelpikor) Köyünün geçlerinin hazırladığı Esenboğaz (Kelpikor) Köyünün sıladaki bütün sorunlarını içeren projelerimizi tek tek hayata geçirerek yolumuza devam edip, Esenboğaz (Kelpikor) Köyünü layık olduğu yere taşıyacağız.
Ziyaret sonrası Serhat Birikim Medya Gurubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Küpeli, Ardahan İli Göle İlçesi Esenboğaz (Kelpikor) Köyü Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Civan Nimet KOÇ’a kendisinin yazdığı Göle’nin Tarihteki İzleri kitabını hediye etti.
Ayten ALKAŞI/İstanbul/Serhat Birikim
Kaynak: Editör:
Etiketler: , Göle, Esenboğaz, (Kelpikor),, , Dernekçilikte, yeni, bir, sayfa, açacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı