Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 22:11
 
GÖLE-FED, Eskidemirkapı Köyüne Yardım Elini Uzattı
Merkezi İstanbul’da bulunan Göle Dernekler Federasyonu, karantina altındaki Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Eskidemirkapı köyü, yardım elini uzattı.
Kai-V-Der. Haberi
GÖLE-FED, Eskidemirkapı Köyüne Yardım Elini Uzattı

Merkezi İstanbul’da bulunan Göle Dernekler Federasyonu, karantina altındaki Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Eskidemirkapı köyü, yardım elini uzattı.

14 gündür koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina altın alınan Ardahan'ın Göle ilçesine Eskidemirkapı köyü, için duyarlılık gösteren Göle Dernekler Federasyonu yönetimi, vatandaşların ihtiyaçlarının tespit edip bir yardım seferberliği başlattı.

Köy muhtarımız Balabey Daş ile görüşerek her konuda yanlarında olduğumuzu belirtip köyümüze gıda yardımında bulunduk.  Diyen Göle Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ertekin Baysan; Eskidemirkapı köyümüzde ihtiyaç sahibi ailelere 65 koli gıda yardımı bulunduk dedi.

Karantina altındaki Eskidemirkapı köyü gelen talepler üzerine hareket geçen İstanbul Göle Dernekler Federasyonu’nun bir üyesi olan Eskidemirkapı Köyü Dernek Başkanı Halil Ziyaoğlu ile beraber koordine edilen yardım konusunda büyük destekler veren Göle Kaymakamı Cevat Gün ve Göle Muhtarlar Dernek Başkanı Metin Akdoğan yardımları ulaştırdılar

Göle Eskidemirkapı Köyünün giriş ve çıkışların güvenlik güçleri tarafından kontrol altında tutulması sebebi ile köyün girişinde yardım kolileri köy muhtarı Balabay Daş’a teslim edildi.

Konu hakkında basına bilgi veren Göle Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ertekin Baysan  “Bizim toplum dünden bu güne kadar hep bir arada olmuştur. ve olmaya da devam edecektir.  Diyerek konuşmaların şöyle sürdürdü;

Göle Dernekler Federasyonun hayalleri gençlerimize umut olmalıdır ve bu umutları yok etmeye kimsenin hakkı yoktur. Bizler gençlerin umudu olmaya devam edeceğiz. Ben dâhil herkesin toplumumuza verdiği sözleri tutmak gibi bir zorunluluğu vardır. Eğer verilen sözler tutulmazsa bu toplumda gereğini yapacaktır.

Köy muhtarımız Balabey Daş ile görüşerek her konuda yanlarında olduğumuzu belirtip köyümüze gıda yardımında bulunduk.

Eskidemirkapı köyümüzde ihtiyaç sahibi ailelere 65 koli gıda yardımı yapıldı.

Bu yardıma Göle Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu, Göle Dernekler Federasyonu’na bağlı köy derneklerimiz ve duyarlı iş adamlarımız destek olmuşlardır.

Federasyon yönetim kurulu olarak amacımız her zaman Gölelilerin yanında olmaktır. Eskidemirkapı Köyüne yaptığımız yardım hem miktar hemde maliyet olarak çok fazla olmayabilir ama halkımızın zor zamanlarda dayanışma kültürünün hala var olduğuna ön ayak olmak üzere bu yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.

Bu zor süreçte katkı sunan ve emeği geçen bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Burhan AYDIN/İstanbul/Siyasal Birikim

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLE-FED,, Eskidemirkapı, Köyüne, Yardım, Elini, Uzattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı