Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 15:03
 
Göle İlçesine komşu olan Erzurum İli, kardeş kent oldu.
Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’le bir araya gelerek Göle ile Erzurum’u kardeş kent ilan ettiler.
Erzurum Haberi
Göle İlçesine komşu olan Erzurum İli, kardeş kent oldu.

  AK Parti Genel Merkezin de düzenlenen "Kardeş Belediyeler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"na katılan Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, toplantıda ağırlıklı olarak, batı bölgelerindeki belediyelerden daha çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki belediyelerle güç birliği yapmaya çalışıyor.

            Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’ne katılan Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’le bir araya gelerek Göle ile Erzurum’u kardeş kent ilan ettiler.

            Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Gültekin, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki belediyeleri aynı çatı altında buluşturan Sayın Cumhurbaşkanımız, böylece ensar ve muhacir kardeşliğinin bir benzerini AK Parti olarak biz de yerel yönetimler alanında tesis etmiş oluyoruz" dedi.

            Yapılan toplantıda alınan karar doğrultusunda, Erzurum Büyük Şehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin'in de olurlarıyla Erzurum Büyük Şehir Belediyesi ve Göle Belediyesi Kardeş Belediye ilan edildi.

Şanlıbey ALABAY/Göle/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göle, İlçesine, komşu, olan, Erzurum, İli,, kardeş, kent, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı