Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 18:02
 
''Göle Orman İşletme Müdürlüğü'' Yeniden Açılıyor
Orman Katliamlarının durdurulması için İstanbul Göle Derneği imza Kampanyasını başlattı. Vekil Atalay Ses verdi
Gündem Haberi
 ''Göle Orman İşletme Müdürlüğü'' Yeniden Açılıyor

Orman Katliamlarının durdurulması için İstanbul Göle Derneği  imza Kampanyasını başlattı. Vekil Atalay Ses verdi

            Ormanları katliamlarını  durdurmak  için 3 aydır mücadele veren İstanbul Göle Derneğinin ısrarlı  çalışmalarına destek veren, Ardahan Milletvekili Oran Atalay, Göle Orman İşletmesi Müdürlüğü yeniden açılacağının müjdesin verdi.

GÖLE DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

             " Orman katliamlarının durdurulması için Haziran ayında İstanbul Esenyurt Cumhuriyet Meydanında  STK'ların katılımıyla büyük bir basın açıklaması yapan İstanbul Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç,  Göle'deki yapılan festivallere katılıp  "orman katliamının durdurulması için yoğun çaba verip herkesi duyarlı olmaya davet etmişti.

GÖLE DERNEĞİNİN İMZA KAPMANYASI ETKİLY OLDU

            Yine İstanbul Göle  Derneğine organize ettiği 1. Gurbet festivalinde  " Orman katliamı Durdurulsun"  diye başlattığı imza kampanyası yoğun  ilgi ve katılım olduğundan sonra toplumda ormanlara bir sahiplenme başladı

             Orman Katliamının Durdurulması İçin başlatılan imza kampanyasına İlk imzayı atan Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Göleli hemşehrilerine ormanlara sahip çıkacağı yönünde söz vermişti.

            İmza kampanyasında masasında Kaçkar TV'nin Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci Mustafa Küpeli'nin sorularını cevaplayan Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay,  konuyla alakalı  gereken mücadeleyi vereceği noktasında Göle'li hemşehrilerine söz vermişti.

MÜJDEYİ VEKİL ATALAY VERDİ

            Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, 26 Eylül'de sosyal medya hesabından,  Göle halkının önemli beklentisi olan Göle Orman İşletmesi Müdürlüğü yeniden açılıyor. Müjdesini vermesi Göle'lileri ve  çevrecileri sevindirdi.

BAŞKAN SARITAÇ, TEŞEKKÜR ETTİ

            Göle orman işletmesinin yeniden açılması haberi hakkında Serhat Birikim gazetesine açıklamada bulunan  İstanbul Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç, İşletmenin yeniden açılması, Göle ve çevresindeki Sarıçam Ormanlarının daha iyi korunması , Ormanlarını kontrol altına alacağı için  önemli ölçüde kesimler azalacak, en önemlisi orman kaçakçıları önlenmiş olacaktır.  Dedi

            Sarıtaç, Duygularımıza ve sesimize kulak veren  Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'a Göle Derneği adına, Göleliler adına teşekkür ediyoruz. Dedi

Şanlıbey ALABAY/Göle/Serhat Birikim

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ''Göle, Orman, İşletme, Müdürlüğü'', Yeniden, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı