Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 09:22
 
GÖLE SİNEMASİ VE BİR KÜLTÜRÜ..
Göle çayi içiyordum dostlarla telefenom çalıyordu israrla. Arayan içtenliğine indandiğim Göle belediyesi proje mühendisi Hakan Kaya'di
Ardahan Haberi
GÖLE SİNEMASİ VE BİR KÜLTÜRÜ..

Göle çayi içiyordum dostlarla telefenum çalıyordu israrla. Arayan içtenliğine indandiğim Göle belediyesi proje mühendisi Hakan Kaya'di

Yanıtı " Şanlibey Göle kültürü konunusunda bir proje için bilgine ihtiyacımız var bunu analatcak tek kişi sensin. Belediye'ye gelir misin. .?"

Şanli Alabay/Serhat Birikim /Göle

Söz konusu Göle ve kültürüydü..Gittim.

Göle sosyal yanını ile hazırladığı kültürel bir proje ile ilgili " Göle Sinema tarihi" ilgili bilgimi istiyordu.
Bir zaman "Göle eksi 44 ve 50 derece soğukluğunu çekip Ünal Karabacak ile yaptımız proje karşığı bir milyar 1420 belediye iki dönem kazabdırmız proje sonucu işsiz ksldığım proje düştü aklıma.. Bir kez daha üşüm..!

Zor bir bilgiy di.. Çocukluğum.. Zamkinos Osman, Makenet Ali..Resmi olarak ilk resmi olarak Bediye başkanı Arif Gazioğu, Ahmet Çakmak, ve beyaz perdeyle tanışmami istenyen Babam Kemel bey birden bire bir filim şeridi gibi gözlerimin önden geçiyordu. İzin iretim.. Bir süre sora geri dönerek anlatım..

O yazarken başımdan dönenenen anılarla bir kültür önümde duruyordu. O anıları ve bir kültürel geçmiş önümde duruyordu.. Yazmak bir onurdu..
Çok zor olsa da yazacağım.

 
 
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÖLE, SİNEMASİ, VE, BİR, KÜLTÜRÜ..,
Yorumlar
Haber Yazılımı