Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 10:59
 
Göleli dünya ikincisi Güreşçi Erol Özçelik Memleketini Ziyaret Etti
Göleli dünya ikincisi Güreşçi Erol Özçelik, yaz tatilini memleketinde geçirmek için Ardahan’a geldi. Göle’de yaşayan akrabalarını ziyaret eden Özçelik, Göle Belediyesini de ziyaret ederek Başkan Akın İsmailoğlu ile görüştü. Başkan İsmailoğlu, Özçelik’i başarısından dolayı kutladı.
- Haberi
 Göleli dünya ikincisi Güreşçi Erol Özçelik Memleketini Ziyaret Etti

Bu yıl 17'ncisi yapılan WPFG Polis ve İtfaiye Olimpiyatlarına 65'den fazla ülkeden 10 binin üzerinde sporcu katıldı.

Ülkemizi temsilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi atletizm, yüzme, ultimate firefighter (en sıkı itfaiyeci) gibi itfaiye yarışlarının yapıldığı 56 farklı branştaki organizasyona, 22 sporcu ve 3 yönetici ile katıldı. Güreş kategorisinde Göle’li  Erol Özçelik Dünya 2. Oldu.

WPFG Polis ve İtfaiye Oyunları ABD Los Angeles'ta 7-16 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. İstanbul İtfaiyesi takımında yer alan Göleli hemşerimiz Özçelik bayrağımızı Amerika Birleşik Devletlerinde dalgalandırarak büyük bir başarı sağladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın makamında kabul ederek başarısından dolayı tebrik ettiği Erol Özçelik, dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Dünya Polis ve İtfaiye Oyunlarında Türk takımının büyük başarı sağladığını söyledi.

65 ülkeden 10 binin üzerinde itfaiyeci ve polisin katıldığı yarışmada, İBB itfaiyesi bireysel ve 35 yaş üstü kategorisinde takım halinde ‘Dünya ultimate(en sıkı) itfaiyeci’ ödülünü alarak altın madalya kazandı. İstanbul itfaiyesi ekibi, voleybol, güreş, yüzme, gülle, cirit gibi dalların yer aldığı yarışmalarda, 12 altın, 11 gümüş, 9 bronz olmak üzere toplam 32 madalya kazandı. İstanbul  itfaiyesini tebrik eden Topbaş, “Gerçekten mutluluk verici bir tablo. Çünkü orada dünyanın en büyük kentlerinin itfaiyeleri ile yarıştılar. Hani dedik ya, ‘İstanbul itfaiyesi New York itfaiyesi ile yarışıyor’ diye. Hamdolsun, artık birinciliği alabilecek bir ölçüye geldik” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Göleli, dünya, ikincisi, Güreşçi, Erol, Özçelik, Memleketini, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği