Haber Detayı
07 Eylül 2017 - Perşembe 15:48
 
Göleliler'in Ankara'da Bayramlaşma töreni festivale dönüştü
Ankara Göle Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu piknik ve Bayramlaşma törenine, 1.400 kişi katıldı.
- Haberi
Göleliler'in  Ankara'da  Bayramlaşma töreni festivale dönüştü

 Ankara Göle Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlemiş olduğu piknik ve Bayramlaşma törenine, 1.400 kişiye yakın konuk ve Göleliler katıldı.

BAŞKAN KIZILATEŞ, TEŞEKKÜR ETTİ.

            Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ankara Göle Kültür ve Dayanışma  Dernek Başkanı Hüseyin Kızılateş, yoğun katılım ve  ilgiden dolayı,  Konuk ve Göleli hemşerilerine  teşekkür etti.

            Hemşerilerinin bayramını kutlayan, Başkan Hüseyin Kızılateş, Ankara’da  Göleli lobisini güçlendirmek için, Dernek olarak, yoğun bir çaba  gösteriyoruz.  dedi.

            Başkan Kızılateş, Göle Derneği olarak 20. Uluslararası Göle Kaşar festivaline halk Müzik sanatçısı Yıldırım Budak'ı götürüp destek sunduk. En önemlisi ozanlık geleneğini yaşaması için Ankara Göle Derneği olarak 3. Göle ulusal Aşıklar bayramına yapılmasına sponsor olduk. Festivale büyük bir ivme kattığımız için mutluyuz. dedi.

YILMAZ, TEBRİK ETTİ

            Daha sonra yoğun kalabalığa seslenen,  CHP Genel Başkan Yardımcısı  Öztürk Yılmaz ise;  Göle Ardahan’ın en güçlü ilçesi,  Ankara  Göle Derneğinde  bugünkü piknik ve bayramlaşma  töreninde binlerce hemşerilerini buluşturup, başarılarını ortaya koymuştur.

Bu nedenle Başta Dernek Başkanı Hüseyin Kızılateş ve Yönetim Kurulunu tebrik etti.

            Daha sonra mikrofona davet edilen  Kars eski Milletvekili Hasan Yıldırım, Ankara Ardahan Vakfı Başkanı Sabri Arpaç, Ardahan dernek federasyon başkanı Ergüder Şimdi, Göle derneği kurucusu Metin Demir, KAI Federasyon Genel Bakan Yardımcısı Yener Acay, KAI Federasyon kurucusu Yavuz Eyer, günün önemine değinen birer konuşma yaptılar.

            Ankara Göle derneğinin  organize ettiği  Sabah  Kahvaltıda bişi verilirken  öğlen yemeğinde ise  mangal yapılıp dağıtıldığı  Etkinliğe Göleli işadamlarından Canip Kara, Alpaslan Atalay, Gökhan Budak, Sancar Öztürk Atilla Atalay, Köy Dernek Başkanlarından, Suat morkoç , İsa Garipoğlu Ertay yazıcı, Enver Erdaş, Şemsettin Korkmaz, Fevzi güneş, Yüksel Çelik, Olcay Yılmaz, Yücel Tizci adını yazamadığımız siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, muhtarlar, meclis üyeleri işadamları binlerce konuk ve Ardahan Göle'liler katıldı.

Yarışmalar  etkinliğe renk kattı

            Bayramın 4 günü yapılan etkinlikte Çuval yarışı,  yumurta yarışı elma kıtlama yarışı, iğneye ip takma yarışı gibi yarışmalar heyecan yarattı.

            Yöresel yemeklerin iştah kabarttığı, Yöre sanatçılarının sahne aldığı  etkinlikte, konuk ve katılımcılar saatlerce halay çekerek stres attılar.

Yaşar Doğukara/Serhat Birikim Medya Grubu

 Etkinliğin açılış konuşmasını yapan. Ankara Göle Kültür ve Dayanışma  Dernek Başkanı Hüseyin Kızılateş etkinliğe yoğun katılım ve  ilgiden dolayı,  dost ve hemşerilerine  teşekkür etti.

Hemşerilerinin bayramını kutlayan, Hüseyin Kızılateş Ankara’da  Göleli lobisini güçlendirmek için  Dernek olarak, yoğun bir çaba  gösteriyoruz  dedi.

Daha sonra konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı  Öztürk Yılmaz ise;  yoğun kalabalığa seslenirken, Göle Ardahan’ın en güçlü ilçesi,  Ankara  Derneğinde  bugünkü etkinlik bayramlaşma  töreninde binlerce hemşerilerini buluşturup, başarılarını ortaya koymuştur.

Başta Dernek Başkanı Hüseyin Kızılateş, Yönetim Kurulunu tebrik etti.

Daha sonra  konuşan, Kars eski Milletvekili Hasan Yıldırım, Millet vekili Öztürk yılmaz Kars eski millet vekili Hasan yıldırım, Göle derneği kurucusu Metin Demir, KAI Vakfı Başkanı Sabri Arpaç, KAI Federasyon kurucusu Yavuz Eyer, Ardahan dernek federasyon başkanı Ergüder Şimdi. Canip Kara, Alpaslan Atalay, Gökhan Budak, Sancar Öztürk Atilla Atalay, Köy Dernek Başkanları Ertay yazıcı, Enver Erdaş, Şemsettin Korkmaz, Fevzi güneş, Yüksel çelik, Olcay yılmaz, yücel Tizci.

Yöre sanatçılarının sahne aldığı  etkinlikte, katılımcılar saatlerce halay çektiler.

Yaşar Doğukara/ Serhat Birikim Medya Grubu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göleliler'in, , Ankara'da, , Bayramlaşma, töreni, festivale, dönüştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı Başlığım sayfa içeriği